Taký milý malý hotelík

Shooty

Na Hodžovom námestí stoja uprostred Bratislavy tri dominantné budovy. Budova Prezidentského paláca na nás bliká každé Vianoce elektrickými sviečočkami ako za čias elektrifikácie a sovietov. O druhej budove lepšie pomlčať pripomína pristávaciu plochu pre vrtuľníky.

Zaujímavá je tretia budova hotela Fórum. Má zvláštny osud. Architektonicky vyzerá ako skríženec neskorého socialistického realizmu a ranej postmoderny – ale do toho nás teraz už nič. Zaujímavý je jej osud.

Tá budova sa totiž stala symbolom spupnosti Mečiarovej (a Gašparovičovej) moci ktorá si ho jednoducho privlastnila. Po roku 1998 nastúpila vláda zmeny a s ňou aj správne predsavzatie hotel predať. Predsavzatie však ostalo (ako mnohé) len predsavzatím. Ako poznamenal jeden čitateľ jedného týždenníka táto vláda nezmenila Slovensko ale seba.

Postupne nám sľubovala: že hotel predá že ho predá za milardu že ho nepredá pod cenu. Zasadala vláda zasadali ekonomickí ministri zasadal Úrad vlády a kde nič tu nič. Štyri roky sa nedialo nič. A zrazu mesiac pred voľbami vláda mení všetky rozhodnutia a chce hotel predať – za štyristo miliónov. Hoci si už do rozpočtu zarátala jednu miliardu. Nie je vám ten chvat čudný? Nie je vám rovnako čudné náhlenie s ktorým sa vláda zrazu rozhodla deblokovať (to sú tie staré pohľadávky z Ruska) v cene ktorú ešte prednedávnom „rozhodne“ odmietala? Myslíte aj vy na to isté? Na korupciu?

Ostáva len jedna dobrá rada: neverte sľubom verte skutkom.

Dobrú noc!

Comments

Komentáre