Shooty

Tento príbeh by bol smiešny keby nebol smutný. Predseda OKS Peter Tatár predložil na jar do parlamentu návrh reformy dôchodkového systému. Nazvime ho pokojne čilský lebo s ním začali v Chile a za tých dvadsať rokov od jeho vzniku už funguje takmer v dvadsiatich štátoch.

Ten návrh bol spravodlivejší lepší a rozumnejší ako dnešný stav.

Návrh neprešiel nehlasovala zaň nielen väčšia časť opozície a to dokonca ani tí čo ho pochválili (ako napríklad Oľga Keltošová či Vojtech Tkáč z HZDS) ale ani SDKU a časť SMK. SDKU preto lebo Ivan Mikloš navravel poslancom že vláda pripravuje lepší návrh dôvody SMK ostali zahalené oparom tajomstva.

Tak to tu máme. Teda nemáme lebo vláda nepripravila nijaký návrh zákona ale ZÁMER. Zámer – to je ako keď poviete: chcel by som vám dobre len neviem ako na to.

Ale ani z toho zámeru nebude nič lebo sa medzi sebou vadia dve ministerstvá. Jedno navrhuje zlý zákon a druhé horší (to aby ste vedeli ako odlíšiť menšie zlo od väčšieho) – a oba sú ďaleko horšie ako ten čo predložil poslanec Tatár. Oba však rátajú s tým že to všetko by malo trvať 40 rokov. Takže vaše detné deti majú šancu na vyšší dôchodok a vy máte šancu – buď budete čakať štyridsať rokov alebo si vo voľbách zvolíte niečo čo má zdravý rozum.

Viete ako to je: modrá je dobrá; aj červená zelená a oranžová.

Len rozumu nikde.

Dobrú noc!

Comments

Komentáre