Dezinficácia

Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.

V parlamentných voľbách 29. februára 2020 krúžkujte štyroch zástupcov OKS na kandidátnej listine SaS.

Ondrej Dostál (č. 15)

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Patrí medzi najaktívnejších poslancov parlamentu.

Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave.

Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.

 

Radovan Kazda (č. 20)

Radovan Kazda sa už 20 rokov venuje reguláciám v životnom prostredí. Vydáva a vedie odborné periodiká Odpady-portal.skEnergie-portal.skVoda-portal.sk a printový mesačník Odpadové hospodárstvo, ktorý vychádza s prílohou pre energetiku Energo.

Rozumie problémom podnikateľov a vie, že životné prostredie možno zlepšovať iba vtedy, ak sa darí hospodárstvu a ak podnikatelia prosperujú.

Radovan Kazda je na strane rozumných enviroregulácií. Chce, aby výrobcovia, obchodníci, dodávatelia služieb aj samosprávy mali jasné a jednoduché pravidlá výkonu environmentálnych predpisov.

 

Juraj Petrovič (č. 32)

Hoci je vyštudovaným právnikom a hudobníkom, celý profesijný život sa venuje projektovému manažmentu v rôznych oblastiach priemyslu. Najbližšia mu je oblasť technológií pre životné prostredie. Pre vstup do politiky sa rozhodol z dôvodu, že mu nestačilo len zvonka kritizovať stav krajiny, ale chcel sa aktívne podieľať na zmysluplných a verejné prostriedky účelne využívajúcich riešeniach.

Od roku 2002 je členom OKS a od r. 2013 je jej podpredsedom. Ctí si ľudí bez ohľadu na ich vieru, rasu a národnosť. Presadzuje konzervatívne hodnoty, vyplývajúce z vnútornej potreby ľudí žiť vo svete, kde je najvyššou hodnotou individuálna sloboda, spojená s osobnou zodpovednosťou, ľudskou dôstojnosťou a vedomím si zodpovednosti voči spoločenstvu, v ktorom človek žije.

V rámci doterajších politických aktivít má za sebou mnoho podujatí, akcií, hromadných pripomienok k zákonom a tvorby programových dokumentov. Je aktívnym bloggerom na Denníku N aj na portáli sme.sk. Od roku 2018 je poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Nové mesto a predsedom poslaneckého Klubu novomestskej zmeny.

 

Zuzana Aufrichtová (č. 101)

Povolaním urbanistka, vedecká pracovníčka Fakulty architektúry STU, ktorá sa územnému plánovaniu a rozvoju miest a obcí aktívne venovala 18 rokov, prakticky od ukončenia štúdia. Práve nutné prepojenie tejto oblasti s politikou jej prinieslo osobné skúsenosti, na základe ktorých sa rozhodla pre aktívne politické pôsobenie.

Pri snahe o zabránenie zavedeniu netransparentnej parkovacej politiky a zastavenie netransparentnej súťaže na osvetlenie mesta prišla totiž o pracovné miesto na magistráte. Zároveň jej to však prinieslo osobné zadosťučinenie a odhodlanie kandidovať. Obyvatelia Bratislavy ocenili jej snahu o transparentnosť a odborné riešenia zvolením za poslankyňu v župných voľbách v roku 2017. V následných komunálnych voľbách získala dôveru aj pri kandidatúre na starostku Starého mesta a tak mohla začať napĺňať verejnú požiadavku na zásadnú zmenu s nakladaním s verejnými zdrojmi.

Rovnako tak sa zamerala na zmenu využívania verejného priestoru a na verejný záujem. Ten by mal byť podľa nej v politike absolútne smerodajný. Kľúč k fungujúcemu Slovensku vidí v strategickom plánovaní s transparentným prístupom. Aby mohla zmeniť viac vecí priamo v zákonoch, rozhodla sa pre kandidatúru do parlamentu, kde sa chce aktívne venovať najmä témam územného členenia, stavebnému zákonu, verejnej správe, životnému prostrediu a doprave. Na Slovensku najviac miluje tradície, kroje a hrady a mimo pracovného nasadenia rada maľuje. Je tiež členkou správnej rady Fondu architekta Weinwurma.

 

Pozývam vás na sledovanie diskusie Alternatíva existuje: ide to aj bez alobalu

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Utorok 18. februára 2020

Výsluch kandidátov OKS na kandidátke SaS novinárom Karolom Sudorom v KC Marťák vo Veľkom Krtíši.

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Sobota 22. februára 2020

Do parlamentu kandidujeme na kandidátke SaS. Prečo? Predstavujeme hlavné dôvody, pre ktoré sme sa tak rozhodli.

1. Sme konzervatívci a ctíme si hodnoty akými sú lojalita voči partnerom, korektná spolupráca a kontinuita vo vzťahoch, ktoré sa osvedčili. Z nášho pohľadu sa spolupráca SaS osvedčila a cheme v tom pokračovať.

2. Najdôležitejší dôvod je ale záujem krajiny. Ten je v tom, že dôjde k zásadnej politickej zmene, že pošleme vlády SMER-SD definitívne do minulosti a že tu vznikne vláda zložená zo strán demokratickej opozície. Z pohľadu OKS je nevyhnutnou podmienkou to, že zastúpenie v parlamente bude mať SaS. Záležať bude na každom hlase. My v OKS budeme ľudí presviedčať, že treba podporiť SaS. Je potrebné dať hlas SaS, aby prišlo k zásadnej zmene politických pomerov a ku vzniku demokratickej vlády.

3. OKS a SaS sú pravicové strany a OKS chce, aby pravicové názory a pravicové myšlienky mali svoju politickú reprezentáciu v budúcej vláde a parlamente. Faktom je, že z kandidujúcich politických strán je jedinou relevantnou pravicovou stranou práve SaS. Urobíme všetko preto, aby SaS dosiahla v týchto voľbách čo najlepší výsledok.

Občianska konzervatívna strana (OKS) vytvorila transparentný účet, prostredníctvom ktorého je možné podporiť štyroch kandidátov OKS na kandidátnej listine SaS, teda Ondreja Dostála, Radovana Kazdu, Juraja Petroviča a Zuzanu Aufrichtovú a ich dezinficačnú kampaň.

Odkaz na transparentný účet OKS kandidáti 2020

Zriaďovateľom transparentného účtu je fyzická osoba Matej Števove, kancelár OKS. Matej Števove zriadil transparentný účet na základe poverenia predsedom OKS Ondrejom Dostálom.

Informácie o transparentnom účte OKS kandidáti 2020:

  1. Účelom transparentného účtu je zhromažďovať finančné prostriedky na podporu volebnej kampane kandidátov OKS na kandidátnej listine SaS v parlamentných voľbách 2020
  2. Poukázaním prostriedkov na transparentný účet darca daruje financie vlastníkovi účtu Matejovi Števove, kancelárovi OKS, ako fyzickej osobe, aby ich použil na účely kampane kandidátov OKS na kandidátke SaS.
  3. Zhromaždené prostriedky z transparentného účtu budú vlastníkom účtu poukázané ako dar pre SaS, prevedené na jej účet a použité na kampaň kandidátov OKS na kandidátnej listine SaS.
  4. Prostriedky, ktoré sa nestihnú použiť na kampaň kandidátov OKS vo voľbách 2020 alebo ktoré budú vložené po poslednom poukázaní financií na účet SaS, budú po voľbách vlastníkom účtu vložené na účet OKS ako dar pre OKS.
  5. Informácia o darcoch a použití prostriedkov z transparentného účtu bude zverejnená na webovej stránke OKS.

Podporte dezinficáciu!

Ondrej Dostál
predseda OKS

 

Začíname dezinFICOvať

Uverejnil používateľ OKS – Občianska konzervatívna strana Nedeľa 9. februára 2020

 

Dezinficácia nie je namierená proti ľuďom, ale proti korupčnému, oligarchickému a mafiánskemu systému, ktorý sa na Slovensku udomácnil za dlhé roky vlád SMER-SD a jeho koaličných partnerov. Dnes čelíme aj hrozbe narastajúceho extrémizmu,“ vysvetľuje predseda OKS a poslanec parlamentu Ondrej Dostál.

„Fico, Danko a Kotleba tento korupčný systém symbolicky stelesňujú, preto sa stali aj predobrazom pre vizuál kampane OKS. Fico zaň nesie hlavnú zodpovednosť, lebo ho vytvoril, riadil a udržiaval. Pellegrini je len bábka v jeho rukách. Preto dezinficácia,“ uvádza zakladajúci člen OKS Radovan Kazda

„Danko je symbolom Ficových komplicov, bez ktorých by tento systém nefungoval. Musíme to zastaviť. Rovnako ako v minulosti (kampaň s prasiatkami 2010, derathizácia 2016) prejdeme celé pred voľbami celé Slovensko, budeme symbolicky dezinficovať miesta spojené s kauzami smeráckych vlád a presviedčať ľudí, aby išli 29. februára 2020 voliť a pomohli nám zmeniť krajinu k lepšiemu,“ objasňuje podpredseda OKS Juraj Petrovič.

Kotleba a jeho fašistická strana predstavujú hrozbu pre demokraciu, ale aj riziko, že vďaka ich podpore bude Ficov systém pokračovať,“ upozorňuje Ondrej Dostál.

„Alternatíva existuje. Spočíva vo vytvorení koaličnej vlády zo strán súčasnej demokratickej opozície. Sme presvedčení, že aby takáto vláda vznikla, SaS musí byť jej súčasťou. Preto sme my v Občianskej konzervatívnej strane (OKS) pripravení pomôcť tomu, aby SaS uspela. Preto štyria z nás kandidujú na kandidátnej listine SaS. Zmena je na dosah. Každý hlas môže rozhodnúť,“ uzatvára starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Kandidáti OKS v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov prejdú celé Slovensko a budú symbolicky dezinficovať miesta spojené s korupciou a oligarchizáciou systému ktorý sa na Slovensku udomácnil za dlhé roky vlád SMER-SD a jeho koaličných partnerov.

Vizuál kampane tvoria traja chrobáci s tvárami Roberta Fica, Andreja Danka a Mariana Kotlebu.