Republikový snem OKS

V sobotu 23. septembra 2006 sa v Sliači uskutočnil Republikový snem Občianskej konzervatívnej strany (OKS).

Snem zvolil nové kolektívne vedenie strany v zložení Peter Zajac Peter Osuský František Šebej Ondrej Dostál Tibor Takáč a Mária Drímalová ktoré povedie OKS do nasledujúceho snemu.

Republikový snem prijal vyhlásenie k ďalšiemu politickému pôsobeniu OKS v opozícii a k návrhu na zrušenie asignácie 2 % z dane pre právnické osoby. Delegáti snemu podrobili kritike zastavenie trestného stíhania Ivana Lexu vo veci vraždy Roberta Remiáša a vyjadrili podporu návrhu ústavného zákona o zrušení Mečiarových amnestií.

Ako hosť sa snemu zúčastnil poslanec NR SR za KDH Vladimír Palko ktorý vo svojom príhovore označil OKS za najbližšiu politickú stranu pre KDH a konštatoval že jedine KDH a OKS nesú počas celých posledných sedemnásť rokov v slovenskej politike posolstvo Novembra 89 ktorého dvadsiate výročie si pripomenieme ešte v tomto volebnom období.

Delegáti snemu sa zaoberali politickým pôsobením OKS v období rokov 2006 – 2010 a účasťou kandidátov OKS v decembrových komunálnych voľbách.

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.