To, ako sa správame k naším spoluobčanom, hovorí najmä o nás samotných. Je dobré, že dnes to takto vidí aj minister Maďarič.

Marek Maďarič, trojnásobný minister kultúry vo Ficových vládach, včera pri predkladaní návrhu, ktorým sa zakladá fond na podporu kultúry národnostných menšín, okrem iného povedal: „Vychádzame z tézy, alebo z reality, že Slovenská republika je tvorená nielen väčšinovým národom, ale aj národnostnými menšinami a my vnímame národnostné menšiny ako prirodzenú súčasť nášho štátu, ako obohatenie nášho štátu a máme záujem, aby sa národnostné menšiny cítili byť súčasťou tohto štátu a cítili sa v ňom komfortne. K tomu ma určite prispieť aj fond na podporu kultúry národnostných menšín. “
S tým sa dá súhlasiť. To, ako sa správame k naším spoluobčanom, príslušníkom menšín, hovorí totiž najmä o nás samotných.
Je dobré, že dnes to takto vidí aj minister, ktorý v prvej Ficovej vláde do Mečiarovho zákona o štátnom jazyku vrátil pokuty a jeho ministerstvo nimi hrozilo ochotníkom z Klasova za neúplný preklad pozvánky na predstavenie z maďarčiny do slovenčiny.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.