Blížime sa ku koncu vládnutia koalície, ktorá nikdy vládnuť nemala, no nakoniec vydržala štyri roky. Vláda, ktorá sa odela do kroja hrádze proti extrémizmu, no v skutočnosti konala tak, že vlastne len leštila čižmy pre nástup fašistov.

Máme za sebou dva roky Ficovej vlády a takmer dva roky Pellegriniho bábkovej vlády, v ktorej nitky v pozadí popoťahuje tak či tak Robert Fico. Dovoľte mi preto predložiť stručný, no zďaleka nie kompletný odpočet za štyri roky práce opozičného poslanca v klube SaS.

Počas štyroch rokov tohto volebného obdobia bolo zvolaných 58 schôdzí parlamentu, na ktorých som bol predkladateľom či spolupredkladateľom 66-tich návrhov zákonov, 49-tich pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov, 324-krát som vystúpil v rozprave, mal som 773 faktických poznámok, 32 interpelácií a 278 položených otázok na členov vlády.

Ondrej Dostál je najaktívnejším poslancom v parlamentných rozpravách. V rozhovore hovorí o tom, či by si vybral skôr…

Uverejnil používateľ Denník N Pondelok 17. septembra 2018

 

Ako člen ústavnoprávneho výboru parlamentu som v rámci vypočúvania uchádzačov o funkciu ústavného sudcu poukázal na to, že predseda SMER-SD a expremiér Robert Fico usilujúci sa o funkciu ústavného sudcu nespĺňa základnú podmienku, ktorou je byť činný v právnickom povolaní minimálne 15 rokov.

FICO NA ÚSTAVNÝ SÚD NEPATRÍ

FICO NA ÚSTAVNÝ SÚD NEPATRÍA to nielen preto, čo všetko Fico doteraz urobil. Ale i preto, že nespĺňa jednu z podmienok vymenovania za ústavného sudcu. Kandidát by mal byť 15 rokov činný v právnickom povolaní. Ak mu to spočítame, Fico bol činný v právnickom povolaní od 1. augusta 1986 do 30. apríla 2000. Nie je to požadovaných 15 rokov, ale len 13 rokov a 9 mesiacov.

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Streda 23. januára 2019

 

Na jednej z hodín otázok som sa predsedu vlády Petra Pellegriniho spýtal, čo hovorí na to, že delegácia europoslancov sa po jednej zo mnohých návštev na Slovensku od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej  vyjadrila, že sa na Slovensku necítila vítaná a vyjadrovania predstaviteľov štátu označili za „hanbu“. Čo nasledovalo, to si pozrite vo videu, lebo to stojí za to. Za to, čo predviedol premiér Pellegrini, by sa nehanbil ani Vladimír Mečiar, ktorý taktiež svojho času nedokázal zniesť oprávnenú kritiku zo strany orgánov EÚ.

Pellegrini pozýva farmárov na protest

PELLEGRINI POZÝVA FARMÁROV NA PROTESTFarmári sú dnes na ceste na protest do Bratislavy. Zástupcovia nespokojných farmárov sa sťažujú, že slovenská vláda nepracuje na takom podnikateľskom prostredí, aby mohli oni pokojne pracovať.EUROPARLAMENT SLOVENSKU: HANBAZástupcovia Európskeho parlamentu minulý rok tri razy navštívili Slovensko s cieľom skontrolovať priamo u nás čerpanie európskych agrodotácií. Na „nezrovnalosti“ ich totiž upozornili články investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorý bol spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou zavraždený kvôli témam korupcie na Slovensku, ktorej sa venoval.Na štvrtkovej hodine otázok som sa predsedu vlády Petra Pellegriniho spýtal, čo hovorí na to, že delegácia europoslancov sa po ostatnej návšteve vyjadrila, že sa na Slovensku necítila vítaná a vyjadrovania predstaviteľov štátu označili za "hanbu".PELLEGRINI AKO MEČIARA čo nasledovalo, to si pozrite vo videu, lebo to stojí za to. Za to, čo predviedol premiér Pellegrini, by sa nehanbil ani Vladimír Mečiar, ktorý taktiež svojho času nedokázal zniesť oprávnenú kritiku zo strany orgánov EÚ. Premiér Pellegrini najprv zaútočil na mňa, akoby som autorom výroku o „hanbe“ bol ja. Potom spochybnil celú misiu europoslancov a nakoniec bagatelizoval problémy s prideľovaním dotácií našim farmárom.Predseda vlády Pellegrini útočí na europoslancov, predseda parlamentu Danko sa opakovane stretáva s ruskými predstaviteľmi, ktorí sú na oficiálne platných sankčných zoznamoch EÚ a predseda eurovýboru parlamentu Blaha nedávno verejne prirovnal rezolúciu Európskeho parlamentu ohľadom Venezuely k vyhláseniam fašistického vodcu Benita Mussoliniho.COMING OUTNie, nie sú 90. roky, nevládne nám Mečiar, už nie sme čiernou dierou na mape Európy. Ale ten obrat počas jedného volebného obdobia je hrozivý. Takto sa správa vládna koalícia, ktorej predstavitelia ešte na začiatku tohto volebného obdobia predsedali Rade Európskej únie a balamutili verejnosť tým, že Slovensko sa musí zaradiť do jadra európskej integrácie. Pekne. Zmenili sa? Nie, iba sa odkryli. Coming out.#novýsmer #lepšísmer #niejeakofico #takurčite

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Pondelok 18. februára 2019

 

Posledná schôdza parlamentu v tomto volebnom období skončila uznaním a vyznaním predsedu Andreja Danka ku mne ako najaktívnejšiemu poslancovi parlamentu. Pozrite si sami.

 

Snažil som sa plniť si prácu opozičného poslanca dôsledne.

 

Pošlime Fica preč!

Spoločne s kolegami z OKS Radovanom Kazdom, Jurajom PetrovičomZuzanou Aufrichtovou sa budem uchádzať o Váš hlas a možnosť pokračovať v práci aktívneho poslanca v parlamentných voľbách 29. februára 2020 na kandidátnej listine SaS.

Súvisiace informácie:

Ondrej Dostál: Môj poslanecký rok

Ondrej Dostál: Môj druhý poslanecký rok

Ondrej Dostál: Môj tretí poslanecký rok

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.