Bratislava, 25. februára 2020 – Dva dni pred voľbami má zasadať Bezpečnostná rada SR, na ktorej budú predstavitelia vlády rokovať aj o „zabezpečení karantény v prípade nákazy koronavírusom“. Vlády SMER-SD najprv strašili ľudí príchodom migrantov, potom vymyslenými opatreniami opozície a končia vyvolávaním strachu z koronavírusu.

„Strane SMER-SD tečie do topánok. A tak sa v kampani pred parlamentnými voľbami 2020 uchyľovala k strašeniu ľudí príchodom migrantov či utečencov na Slovensko rovnako, ako to Fico a spol. robili pred voľbami do Národnej rady SR v roku 2016. Situácia sa však zmenila. Kým pred voľbami 2016 Fico a SMER-SD ťažili z obáv ľudí z dôsledkov prebiehajúcej utečeneckej krízy a snahy Angely Merkel riešiť ju, dnes SMER-SD straší ľudí vymysleným príbehom, že migrantov na Slovensko navezie opozícia,“ pripomína Juraj Petrovič, kandidát OKS s číslom 32 na kandidátke SaS.

„Strana SMER-SD v antikampani dávno prekročila všetky čiary. Videá, v ktorých nepravdivo SMER-SD tvrdí, že Kiska navozí imigrantov na Slovensko či Sulík zavedie 6-dňový pracovný týždeň, sú zjavným ohováraním,“ uvádza Radovan Kazda, kandidát OKS s číslom 20 na kandidátke SaS.

„Najnovšie sa strana SMER-SD snaží vzbudzovať medzi občanmi strach z koronavírusu. Najprv sa predseda vlády Peter Pellegrini a ministerka vnútra Denisa Saková predminulý piatok osobne zúčastnili na praktickom nácviku na riešenie podozrenia na koronavírus na našej východnej hranici, a tento týždeň mienia v šírení strachu pokračovať zvolaním bezpečnostnej rady, ktorá by sa mala zaoberať zabezpečením karantény v prípade nákazy koronavírusom,“ uvádza Zuzana Aufrichtová, kandidátka OKS s číslom 101 na kandidátke SaS.

„Vyzývame členov vlády, ktorí sú zároveň členmi bezpečnostnej rady, aby konečne prestali strašiť verejnosť a venovali sa skutočným bezpečnostným hrozbám, ktoré popisujú oficiálne strategické dokumenty vlády. Obzvlášť to platí pre zastupujúceho premiéra Pellegriniho, ktorý sa na svojej poslednej zahraničnej ceste v tomto volebnom období mieni stretnúť v Moskve s tamojším bábkovým premiérom dosadeným Vladimírom Putinom,“ uzatvára Ondrej Dostál, kandidát OKS s číslom 15 na kandidátke SaS.

 

Foto – TASR

Comments

Komentáre