Éra Roberta Fica a jeho Smeru sa končí. Fašisti nezískajú podiel na vláde. Som presvedčený, že výsledky parlamentných volieb umožnia skoncovať s vládou korupcie, oligarchie a mafie.

Ďakujem všetkým voličom, ktorí sa zúčastnili volieb a odovzdali svoj hlas niektorej zo strán demokratickej opozície. Špeciálne ďakujem voličom SaS a tým, ktorí dali svoj preferenčný hlas mne alebo mojim kolegom z OKS.

Gratulujem Igorovi Matovičovi a hnutiu OĽaNO k volebnému víťazstvu.

Je povinnosťou strán doterajšej demokratickej opozície vytvoriť vládu, ktorá sa pokúsi obnoviť spravodlivosť a vládu práva v našej krajine a dosiahnuť zásadné zmeny v správe veci verejných.

Som pripravený sa na tejto zmene podieľať a obhajovať aj v novom parlamente princípy liberálnej demokracie, ľudských a menšinových práv, prozápadného smerovania Slovenska a slobodnej trhovej ekonomiky. Budem sa snažiť prispieť k tomu, aby sa obnovila dôvera verejnosti v štandardnú demokratickú politiku.

Ondrej Dostál
predseda OKS
poslanec NR SR (klub SaS)

 

Ilustračné foto – TASR

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.