Občianska konzervatívna strana (OKS) vyjadruje podporu Zuzane Čaputovej a odporúča všetkým demokraticky zmýšľajúcim voličom dať jej svoj hlas v druhom kole prezidentských volieb.

OKS v prvom kole prezidentských volieb podporovala Františka Mikloška. Považovali sme ho za najlepšieho a svojimi hodnotami a životným príbehom pre OKS najbližšieho prezidentského kandidáta. Bolo nám cťou stáť po jeho boku a ďakujeme všetkým voličom, ktorí mu aj na základe nášho odporúčania dali svoj hlas.

V druhom kole prezidentských volieb OKS bez najmenšieho zaváhania podporuje Zuzanu Čaputovú. Keď sa OKS v lete minulého roku rozhodovala, koho podporí v prezidentských voľbách, konštatovali sme, že okrem Františka Mikloška vidíme aj ďalších dvoch dobrých kandidátov – Zuzanu Čaputovú a Roberta Mistríka. Z tejto trojice dnes ostala iba jedna kandidátka.

Zuzana Čaputová bude o dva týždne v druhom kole zastupovať nádeje voličov demokratickej opozície a všetkých slušných ľudí na zmenu politických pomerov v krajine. Považujeme ju za dobrú kandidátku, ktorá si zaslúži našu dôveru. Maroš Šefčovič je kandidátom Ficovho Smeru a jeho úspech by bol úspechom skorumpovaného oligarchického systému, ktorý Ficov Smer vytvoril a už roky udržiava.

Voľba OKS v druhom kole je jasná: Volíme Zuzanu Čaputovú.

Ondrej Dostál
predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS)

V Bratislave dňa 17. marca 2019.

 

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.