Môj tretí poslanecký rok

Máme za sebou tri roky vládnutia koalície, ktorú v parlamente podporujú poslanci strán SMER-SD, SNS, MOST-HÍD a čiastočne aj nebohej #SIETE. Z toho dva roky Ficovej vlády a jeden rok vlády, ktorú formálne vedie Peter Pellegrini. Dovoľte mi preto predložiť stručný, no zďaleka nie kompletný odpočet za tretí rok práce opozičného poslanca v klube SaS.

Počas tretieho roka tohto volebného obdobia parlament absolvoval 13 schôdzí, na ktorých som bol predkladateľom či spolupredkladateľom 17-tich návrhov zákonov, 8-tich pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov, 80-krát som vystúpil v rozprave, mal som 194 faktických poznámok, 6 interpelácií a 138 položených otázok na členov vlády.

Ondrej Dostál je najaktívnejším poslancom v parlamentných rozpravách. V rozhovore hovorí o tom, či by si vybral skôr…

Uverejnil používateľ Denník N Pondelok 17. septembra 2018

 

Ako člen ústavnoprávneho výboru parlamentu som v rámci vypočúvania uchádzačov o funkciu ústavného sudcu poukázal na to, že predseda SMER-SD a expremiér Robert Fico usilujúci sa o funkciu ústavného sudcu nespĺňa základnú podmienku, ktorou je byť činný v právnickom povolaní minimálne 15 rokov.

FICO NA ÚSTAVNÝ SÚD NEPATRÍ

FICO NA ÚSTAVNÝ SÚD NEPATRÍA to nielen preto, čo všetko Fico doteraz urobil. Ale i preto, že nespĺňa jednu z podmienok vymenovania za ústavného sudcu. Kandidát by mal byť 15 rokov činný v právnickom povolaní. Ak mu to spočítame, Fico bol činný v právnickom povolaní od 1. augusta 1986 do 30. apríla 2000. Nie je to požadovaných 15 rokov, ale len 13 rokov a 9 mesiacov.

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Streda 23. januára 2019

 

Na jednej z hodín otázok som sa predsedu vlády Petra Pellegriniho spýtal, čo hovorí na to, že delegácia europoslancov sa po jednej zo mnohých návštev na Slovensku od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej  vyjadrila, že sa na Slovensku necítila vítaná a vyjadrovania predstaviteľov štátu označili za „hanbu“. Čo nasledovalo, to si pozrite vo videu, lebo to stojí za to. Za to, čo predviedol premiér Pellegrini, by sa nehanbil ani Vladimír Mečiar, ktorý taktiež svojho času nedokázal zniesť oprávnenú kritiku zo strany orgánov EÚ.

Pellegrini pozýva farmárov na protest

PELLEGRINI POZÝVA FARMÁROV NA PROTESTFarmári sú dnes na ceste na protest do Bratislavy. Zástupcovia nespokojných farmárov sa sťažujú, že slovenská vláda nepracuje na takom podnikateľskom prostredí, aby mohli oni pokojne pracovať.EUROPARLAMENT SLOVENSKU: HANBAZástupcovia Európskeho parlamentu minulý rok tri razy navštívili Slovensko s cieľom skontrolovať priamo u nás čerpanie európskych agrodotácií. Na „nezrovnalosti“ ich totiž upozornili články investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorý bol spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou zavraždený kvôli témam korupcie na Slovensku, ktorej sa venoval.Na štvrtkovej hodine otázok som sa predsedu vlády Petra Pellegriniho spýtal, čo hovorí na to, že delegácia europoslancov sa po ostatnej návšteve vyjadrila, že sa na Slovensku necítila vítaná a vyjadrovania predstaviteľov štátu označili za "hanbu".PELLEGRINI AKO MEČIARA čo nasledovalo, to si pozrite vo videu, lebo to stojí za to. Za to, čo predviedol premiér Pellegrini, by sa nehanbil ani Vladimír Mečiar, ktorý taktiež svojho času nedokázal zniesť oprávnenú kritiku zo strany orgánov EÚ. Premiér Pellegrini najprv zaútočil na mňa, akoby som autorom výroku o „hanbe“ bol ja. Potom spochybnil celú misiu europoslancov a nakoniec bagatelizoval problémy s prideľovaním dotácií našim farmárom.Predseda vlády Pellegrini útočí na europoslancov, predseda parlamentu Danko sa opakovane stretáva s ruskými predstaviteľmi, ktorí sú na oficiálne platných sankčných zoznamoch EÚ a predseda eurovýboru parlamentu Blaha nedávno verejne prirovnal rezolúciu Európskeho parlamentu ohľadom Venezuely k vyhláseniam fašistického vodcu Benita Mussoliniho.COMING OUTNie, nie sú 90. roky, nevládne nám Mečiar, už nie sme čiernou dierou na mape Európy. Ale ten obrat počas jedného volebného obdobia je hrozivý. Takto sa správa vládna koalícia, ktorej predstavitelia ešte na začiatku tohto volebného obdobia predsedali Rade Európskej únie a balamutili verejnosť tým, že Slovensko sa musí zaradiť do jadra európskej integrácie. Pekne. Zmenili sa? Nie, iba sa odkryli. Coming out.#novýsmer #lepšísmer #niejeakofico #takurčite

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Pondelok 18. februára 2019

Comments

Komentáre