Bratislava, 4. februára 2022 – Občianska konzervatívna strana (OKS) víta podpis dohody o obrannej spolupráci s USA a jej dvaja poslanci Ondrej Dostál a Radovan Kazda, ktorí sú členmi poslaneckého klubu SaS, podporia v NR SR vyslovenie súhlasu s jej ratifikáciou.

„Dohodu s USA podporujeme aj s jej interpretačnou doložkou, ale hlasovali by sme za ňu aj bez doložky. Táto dohoda nie je o zriadení vojenských základní USA na území Slovenskej republiky, ale ak by sa na program dňa dostala táto otázka, jednoznačne by sme podporili aj dohodu o amerických základniach, pretože by to bolo v záujme bezpečnosti SR,“ uviedol predseda OKS a poslanec NR SR (klub SaS) Ondrej Dostál.

Podpredseda OKS a poslanec NR SR (klub SaS) Radovan Kazda zároveň v tejto súvislosti zdôrazňuje, že Slovensko by malo v súčasnej situácie aktívnejšie podporiť Ukrajinu: „Stojíme za Ukrajinou a sme presvedčení, že Slovensko by malo spolu so svojimi spojencami z NATO a EÚ čo najviac aktívne pomôcť Ukrajine brániť sa proti hrozbe vojenskej agresie zo strany Ruska. Rusko pod Putinovým vedením je hrozbou nielen pre Ukrajinu, Krym je súčasťou Ukrajiny, sankcie proti Rusku je potrebné zachovať.“

OKS je za to, aby Slovensko využilo možnosť umiestniť na svojom území jednotky NATO. „Slovensko je súčasťou Západu a mali by sme sa podľa toho aj správať,“ konštatujú poslanci O. Dostál a R. Kazda.

Comments

Komentáre