Občianska konzervatívna strana vyjadruje podporu antifašistickému zhromaždeniu, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. júna 2016 o 15:00 na Námestí SNP v Bratislave.

V sobotu budú ulicami hlavného mesta znovu pochodovať fašisti a extrémisti. Je potrebné, aby demokratická verejnosť ukázala, že Bratislava nepatrí extrémistom.

Postaviť sa jasne a jednoznačne na odpor nastupujúcemu fašizmu považuje OKS za rovnako dôležité ako bojovať proti korupcii a prepojeniam politiky s organizovaným zločinom. OKS sa stotožňuje s názorom prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku o potrebe nulovej tolerancie voči prejavom extrémizmu a neonacizmu.

V súvislosti s informáciami o pokračujúcich aktivitách hliadok príslušníkov fašistickej strany som sa preto dnes obrátil na ministra vnútra Roberta Kaliňáka s interpeláciou, v ktorej som mu položil nasledujúce tri otázky:

  1. Aké kroky podniká Policajný zbor SR na to, aby vo vlakoch na Slovensku na bezpečnosť cestujúcich dohliadali zložky štátu na to určené, a nie samozvané hliadky fašistickej politickej strany?
  2. Aké kroky realizuje ministerstvo vnútra na potlačenie prejavov fašizmu, nacizmu a extrémizmu?
  3. Považujete aktivity ministerstva vnútra v oblasti boja proti extrémizmu za dostatočné?

OKS vyzýva všetkých demokraticky orientovaných občanov k účasti na sobotňajšom antifašistickom zhromaždení a všetky demokraticky orientované politické strany na jeho podporu.

Ondrej Dostál

predseda OKS

poslanec NR SR

V Bratislave dňa 23. júna 2016.

antifamob

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.