Bratislava, 3. februára 2020 – Juraj Petrovič a Radovan Kazda dnes podali podnet na Generálnu prokuratúru, aby prešetrila podozrenia, či kampaňovými videami SMER-SD nedošlo  k spáchaniu  trestného činu ohovárania.

Je zjavné, že zámerom šírenia nepravdivých informácií stranou SMER-SD  je poškodiť politických protivníkov v očiach voličov, ohroziť ich vážnosť u spoluobčanov a spôsobiť im inú vážnu ujmu v podobe odradenia voličov od voľby týchto politikov a politických strán, a to na základe šírenie nepravdivých údajov o nich.

„Strana SMER-SD v antikampani prekročila všetky čiary. Videá, v ktorých nepravdivo SMER-SD tvrdí, že Kiska navozí imigrantov na Slovensko či Sulík zavedie 6-dňový pracovný týždeň, sú zjavným ohováraním,“ uvádza Radovan Kazda, kandidát OKS s číslom 20 na kandidátke SaS.

„Strane SMER-SD tečie do topánok. A tak sa v kampani pred parlamentnými voľbami 2020 uchyľuje k strašeniu ľudí príchodom migrantov či utečencov na Slovensko rovnako, ako to Fico a spol. robili pred voľbami do Národnej rady SR v roku 2016. Situácia sa však zmenila. Kým pred voľbami 2016 Fico a SMER-SD ťažili z obáv ľudí z dôsledkov prebiehajúcej utečeneckej krízy a snahy Angely Merkel riešiť ju, dnes SMER-SD straší ľudí vymysleným príbehom, že migrantov na Slovensko navezie opozícia,“ vysvetľuje Juraj Petrovič, kandidát OKS s číslom 32 na kandidátke SaS.

„Vzhľadom na to sa domnievame, že predmetným konaním (výrobou a šírením uvedených videí) je naplnená skutková podstata trestného činu Ohováranie podľa § 373 Trestného zákona. Z toho dôvodu sme dnes podali podnet na Generálnu prokuratúru, aby prešetrila podozrenia, či kampaňovými videami SMER-SD nedošlo k spáchaniu  trestného činu ohovárania,“ uzatvárajú kandidáti OKS KazdaPetrovič.

 

Súvisiace informácie:

Znenie trestného oznámenia (formát PDF)

Podávame trestné oznámenie vo veci ohovárania opozičných politikov

Uverejnil používateľ OKS – Občianska konzervatívna strana Pondelok 3. februára 2020

 

Comments

Komentáre