Bratislava, 30. januára 2020 – Podpredseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Juraj Petrovič podal 11. decembra 2019 trestné oznámenie na poslanca NR SR Ľuboša Blahu (SMER-SD) vzhľadom na podozrenie, že zverejnením jeho facebookového statusu mohlo prísť k spáchaniu trestného činu Prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd podľa § 422 Trestného zákona.

Vyšetrovateľ NAKA oznámil, že uznesením zo dňa 16. januára 2020 bolo na základe trestného oznámenia Juraja Petroviča začaté trestné stíhanie vo veci facebookového statusu Ľuboša Blahu pre podozrenie zo spáchania zločinu rozširovanie extrémistického materiálu podľa § 422 b) ods. 1, ods. 2 písm. b) Trestného zákona v súbehu s prečinom prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd podľa § 422 ods. 1 Trestného zákona.

„Včera oznámila sudkyňa Kotlebovi, že ako zosnovateľ a zakladateľ extrémistického hnutia môže dostať až osem rokov na tvrdo a nie len pokutu ako Mazurek. Mne zas vyšetrovateľ NAKA oznámil, že začal trestné stíhanie vo veci kvôli fotke Ľuboša Blahu s kosákom a kladivom a to pre zločin rozširovania extrémistického materiálu v súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu, smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Považujem za dôležité, že príslušné orgány začínajú konať na ochranu demokracie. Vyjadrenia sympatizujúce s totalitnými ideológiami smerujúcimi k potláčaniu ľudských práv a slobôd nesmú byť tolerované. Máme povinnosť nedopustiť, aby sa zverstvá nacizmu a komunizmu opakovali,“ uvádza podpredseda OKS Juraj Petrovič.

Súvisiace informácie:

Podpredseda OKS Juraj Petrovič podal trestné oznámenia na poslanca Blahu 

Robert Fico mi dal k 40. narodeninám parádny darček. Čo poviete?Hovorí mi, že minule išiel v Rusku po ulici a odrazu…

Uverejnil používateľ Ľuboš Blaha Utorok 10. decembra 2019

Comments

Komentáre