Bratislava, 24. februára 2022 – Občianska konzervatívna strana (OKS) odsudzuje útok Putinovho režimu na slobodnú Ukrajinu.

Ruská federácia dnes bezdôvodne napadla Ukrajinu a zmenila tak roky tlejúci a územne obmedzený vojnový konflikt na otvorenú vojnu. Putinovo Rusko sa voči svojim susedom dlhodobo správa tak, ako sa nacistické Nemecko správalo v rokoch 1938 a 1939 voči Československu a Poľsku, resp. tak, ako sa Sovietsky zväz správal v roku 1956 k Maďarsku a v roku 1968 k Československu.

Plnú zodpovednosť za to nesie ruský prezident a absolutistický vládca Vladimír Putin. Vladimír Putin je vojnový zločinec zodpovedný za rozpútanie vojny.

Ukrajina je obeťou ruskej agresie a potrebuje pomoc a podporu celého demokratického sveta. Slovenská republika má morálnu povinnosť pomôcť spolu so svojimi spojencami v NATO a Európskej únii Ukrajine v jej zápase o zachovanie si slobody a nezávislosti. Ukrajina je náš sused, partner, spojenec a priateľ. Na podporu Ukrajiny, jej obranyschopnosti a všetkých jej obyvateľov, by sme mali urobiť všetko, čo urobiť môžeme.

Ondrej Dostál, predseda OKS, poslanec NR SR (klub SaS)

Zuzana Aufrichtová, podpredsedníčka OKS, starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto

Radovan Kazda, podpredseda OKS, poslanec NR SR (klub SaS)

Comments

Komentáre