Rozhodnutie Tomáša Druckera odísť z funkcie ministra vnútra a zotrvanie Tibora Gašpara vo funkcii policajného prezidenta ukazuje, že éra Roberta Kaliňáka sa v polícii ešte stále neskončila.

Občianska konzervatívna strana (OKS) považuje za príznačné, že Tomáš Drucker radšej sám odstúpi z funkcie, ako by odvolal Tibora Gašpara. Potvrdzuje sa, že Pellegriniho vláda nie je ničím iným než skrytou štvrtou Ficovou vládou.

Odchod Gašpara z funkcie je nevyhnutnou minimálnou podmienkou obnovenia aspoň základnej dôvery verejnosti v políciu a v jej odhodlanie vyšetrovať korupčné kauzy a podozrenia z prepojení organizovaného zločinu na politickú moc.

Ondrej Dostál
predseda OKS, poslanec NR SR (v klube SaS)

V Bratislave dňa 16. apríla 2018.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.