Občianska konzervatívna strana (OKS) si dnes pripomína 73. výročie Slovenského národného povstania. Povstanie bolo jedným z najsvetlejších momentov v histórii Slovenska. Okamihom, keď sa naša vlasť postavila proti zlu fašizmu a po bok krajín bojujúcich proti nacistickému Nemecku.

Je potrebné uchovávať v pamäti a úcte statočných ľudí, ktorí sa Povstania zúčastnili a riskovali svoje životy za našu slobodu. OKS sa hlási k tradícii občianskeho odboja a z neho vytvorenej Demokratickej strany, v ktorej spojili svoje sily slovenskí demokrati.

Demokratické a antifašistické posolstvo SNP je dnes zasa o niečo viac aktuálne aj vzhľadom na prítomnosť fašistov v slovenskom parlamente a šírenie extrémistických nálad v spoločnosti. Zodpovedná demokratická politika musí byť postavená na jasnom a jednoznačnom odmietnutí fašizmu a obhajobe slobodnej a demokratickej spoločnosti a našej civilizačnej príslušnosti k Západu.

 

Ondrej Dostál
predseda OKS
poslanec NR SR

V Bratislave dňa 29. augusta 2017.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.