OKS je za povinné očkovanie

Občianska konzervatívna strana (OKS) víta podporu myšlienke povinného očkovania zo stany premiéra Eduarda Hegera a súhlasí s ním.

„OKS dlhodobo podporuje všetky kroky smerujúce k zvýšeniu zaočkovanosti obyvateľstva a k podpore zodpovedného správania sa ľudí. Zároveň tvrdíme, že ak bude na Slovensku potrebné pristúpiť k povinnému očkovaniu, bude mať takýto krok podporu OKS. Ten čas je podľa nášho názoru už tu,“ uviedol predseda OKS a poslanec NR SR (klub SaS) Ondrej Dostál.

„Ľudia, ktorí sa bez zdravotných dôvodov odmietajú dať zaočkovať, neohrozujú len samých seba, ale aj ostatných, vrátane ľudí, ktorí sa nemôžu dať zaočkovať zo zdravotných dôvodov a tých zaočkovaných, ktorým sa vzhľadom na ich vek alebo zdravotný stav napriek očkovaniu nevytvorila dostatočná imunita. Ohrozujú zdravie a životy ľudí, ktorým pre preťaženosť nemocníc starostlivosťou o pacientov s COVID-om nemôže byť poskytovaná iná zdravotná starostlivosť,“ zdôraznil podpredseda OKS a poslanec NR SR (klub SaS) Radovan Kazda.

„Očkovanie chráni životy a zdravie ľudí, chráni nemocnice, lekárov a všetkých zdravotníckych pracovníkov pred preťaženosťou, chráni ekonomiku, príjmy ľudí aj firiem, šetrí náklady štátu. Príklad krajín s podstatne vyššou mierou zaočkovanosti obyvateľstva ukazuje, že očkovanie je cestou k návratu do normálneho života. Lepšie by, samozrejme, bolo, ak by sme potrebnú mieru zaočkovanosti dosiahli pri dobrovoľnom očkovaní. Ale ak sa to nepodarilo a je zjavné, že sa to nepodarilo, je podľa OKS správne začať sa zaoberať myšlienkou povinného očkovania prinajmenšom vo vzťahu k ohrozeným skupinám,“ uzavrel predseda OKS Ondrej Dostál.

Súvisiace k téme:

26. jún 2021: OKS podporuje kroky vlády smerujúce k zvýšeniu zaočkovanosti obyvateľstva a k podpore zodpovedného správania sa ľudí. Ak bude minister zdravotníctva považovať za nevyhnutné pristúpiť na Slovensku k povinnému očkovaniu, má podporu OKS.

1. júl 2021: OKS plne podporuje návrh novely zákona o ochrane verejného zdravia, s ktorým prišiel minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Comments

Komentáre