Druhý pandemický rok bol v znamení nádeje, ktorú prinieslo očkovanie. Od nedostatku vakcín v prvej polovici roka sme sa však dostali k nedostatku záujmu o očkovanie v jeho druhej polovici.

Moje pôsobenie ako poslanca v parlamente v sumáre vyzeralo nasledovne:

 

Som za povinné očkovanie

V OKS sme už dávnejšie povedali, že ak to bude potrebné, tak sme pripravení podporiť povinné očkovanie, prinajmenšom u niektorých skupín obyvateľstva. A ten čas prišiel. Som presvedčený, že už to potrebné je. Bolo by lepšie, ak by sa dostatočné množstvo ľudí zaočkovalo na základe uvedomenia si, že očkovanie je potrebné. Žiaľ, nestalo sa to i vinou toho, ako sa k tejto téme stavia opozícia.

 

Je neprípustné, aby sme ľudí delili na dve kategórie a diskriminovali tých, čo neveria na gravitáciu.

 

Vznik ČSR konečne štátnym sviatkom

Prvýkrát počas existencie samostatnej Slovenskej republiky sme si výročie vzniku Československa mohli vďaka našej legislatívnej iniciatíve pripomenúť ako štátny sviatok.

103. výročie vzniku Československa sme si dnes po ročnej pauze pripomenuli na tradičnom mieste.

Posted by Ondrej Dostál on Thursday, October 28, 2021

 

Tomáš vs Dostál: Nech sa prepadnem pod zem

SMER a HLAS sa tak zúrivo usilujú o referendum o predčasných voľbách, lebo sa boja, že sa príde na ich zlodejiny a ich šéfovia pôjdu sedieť. Mám to overené. Metódou Erika Tomáša. Naozaj to funguje.

 

Blaha o Urválkovi a Urválek o Blahovi

Vypočúvania kandidátov na špeciálneho prokurátora sa zúčastnil aj súdruh Blaha a povedal si svoje. Volil som Daniela Lipšica a svoju voľbu neľutujem, rovnako ako neľutujem, že som za generálneho prokurátora nevolil Maroša Žilinku.

BLAHA O URVÁLKOVI A URVÁLEK O BLAHOVI

NÁJDI ROZDIEL: BLAHA O URVÁLKOVI, URVÁLEK O BLAHOVIElita národa dnes na vypočúvanie nedorazila, tak si ju pripomeňme aspoň z archívu.

Posted by Ondrej Dostál on Tuesday, February 2, 2021

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.