OKS: Hlasujte aj za 12. otázku

Poprad, dňa 16. februára 2020 – Kandidáti OKS na listine SaS sa ľudí v ankete dvanástou otázkou pýtajú, ako by mali zodpovední politici reagovať pri rozhodovaní o vytvorení novej vlády.

Hlasovať je možné na www.12otazka.sk.

„Čo by mali urobiť lídri demokratických strán v prípade, že by Igor Matovič podmieňoval zostavenie vlády len 100 percentným schválením všetkých svojich 11 otázok, za ktoré je možné hlasovať na internetovej ankete?,“ pýtajú sa kandidáti SaS, Ondrej Dostál, Radovan Kazda, Juraj Petrovič a Zuzana Aufrichtová (všetci za OKS). „Touto 12. otázkou sa pýtame voličov, ako by mali postupovať predstavitelia opozičných strán pri rozhodovaní sa o vstupe do vlády s Igorom Matovičom,“ hovorí jeden z iniciátorov projektu Ondrej Dostál.

Voličom dali kandidáti pri hlasovaní na výber dve odpovede:

Čo by v takejto situácii mali urobiť zodpovední demokratickí politici? 

A) Poslať Fica preč, ukončiť vládu mafie a korupcie, hľadať kompromisy v sporných otázkach a dohodnúť sa na zostavení vlády.

B) Ak nebudú ostatné strany ochotné zapracovať do programového vyhlásenia všetkých 11 návrhov, ktoré vzišli z internetovej ankety OĽaNO, je potrebné radšej vyhlásiť predčasné voľby.

Aj výsledky tejto ankety môžu napomôcť opozičným stranám pri rozhodovaní sa ako majú postupovať po blížiacich sa parlamentných voľbách, zdôvodňuje anketu ďalší z kandidátov Juraj Petrovič. Každý hlasujúci si podľa neho bude môcť po hlasovaní pozrieť aj priebežný stav hlasovania.

Hlasovať je možná na stránke www.12otazka.sk.

„My v OKS sme presvedčení, že v politike je potrebné rozlišovať medzi tým, čo je podstatné a čo je menej dôležité, ako aj skutočnosť, kde nie je potrebné robiť kompromisy, a kde sú naopak kompromisy nevyhnutné,“ hovorí Zuzana Aufrichtová. „Ľudia toto vedia rozlíšiť, preto im dávame možnosť vyjadriť svoj názor,“ dodáva Radovan Kazda.

OKS: HLASUJTE AJ ZA 12. OTÁZKUKandidáti OKS na listine SaS sa ľudí v ankete dvanástou otázkou pýtajú, ako by mali…

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Nedeľa 16. februára 2020

Comments

Komentáre