Spoločne s kolegami z OKS Radovanom Kazdom, Jurajom Petrovičom a Zuzanou Aufrichtovou som sa vo februárových voľbách uchádzal o Váš hlas a možnosť pokračovať v práci poslanca na kandidátnej listine SaS. Uspeli sme dvaja a spoločne s Radovanom Kazdom pôsobíme v poslaneckom klube SaS. Želali sme si, aby sa rok 2020 stal rokom odluky Fica a jeho SMER-SD od štátu. To sa podarilo.

Zároveň sme však netušili, že respirátory a ďalšie ochranné pomôcky, ktoré sme v našej dezinficačnej kampani používali, s nami ostanú ako bežná súčasť života i po voľbách a zadefinujú rok 2020, ktorý mal byť prvým rokom nápravy krajiny po vládnutí SMER-SD, v prvom rade ako rok boja s koronavírusom.

Aj tento rok som patril medzi tých aktívnejších poslancov parlamentu. Posúďte sami:

 

V práci sa stretávam s Kuffom, Blahom i fašistami

Na jednej z prvých schôdzí v tomto volebnom období som v marci polemizoval s poslancom Kuffom, ktorý rečnil o Matke Božej a fňukal v parlamente.

Kuffa vs. Dostál o Matke Božej a fňukaní v parlamente

KUFFA VS. DOSTÁL O MATKE BOŽEJ A FŇUKANÍ V PARLAMENTETento týždeň sme mali dvojdňovú parlamentnú schôdzu a niektorí poslanci od fašistov a zo Smeru doslova fňukali, že prečo musíme sedieť v parlamente a ako veľmi sme tým ohrození, že sa všetci nakazíme koronavírusom. Spomenul som si na všetkých tých lekárov, sestričky, záchranárov, lekárnikov, predavačky, predavačov a ďalších ľudí, ktorí každý deň musia chodiť do práce a nie sú dostatočne chránení a vo faktickej poznámke na "parlamentnú kázeň" Štefana Kuffu som povedal, čo si tom ich fňukaní myslím.

Posted by Ondrej Dostál on Thursday, March 26, 2020

 

Prijali sme novelu zákona o amorálnosti komunistického režimu. Ako demokrati sme sa tým snažili prejaviť úctu voči obetiam totalitných režimov, bez dvojakého metra voči zločinom fašistického a komunistického režimu. Demokracia sa musí aktívne brániť, aby sa zverstvá, aké sme zažili v 20. storočí aj na Slovensku, nevrátili znovu.

Dostál s Blahom o amorálnosti komunizmu

ÚCTA VS. POMSTAPoslanec Blaha hovorí, že demokrati sa mstia dnes komunistom, keď chcú znemožniť, aby sa v budúcnosti pomenovávali verejné priestranstvá po predstaviteľoch komunistického a fašistického režimu a stavali sa im pomníky. Nie. Demokrati prejavujú touto snahou úctu voči obetiam totalitných režimov, bez dvojakého metra voči zločinom fašistického a komunistického režimu. Demokracia sa musí aktívne brániť, aby sa zverstvá, aké sme zažili v 20. storočí aj na Slovensku, nevrátili znovu.Smutne trefný aforizmus od Tomáša Janovica o spomienke na aj naše "slávne" 20. storočie znie: "Striedavo sme kľučkovali medzi padajúcimi bombami a padajúcimi hovnami. A všade samé čisté zásahy."

Posted by Ondrej Dostál on Wednesday, September 23, 2020

 

Nezdravím sa s fašistickými poslancami. Nemyslím si, že je to neslušné. Neslušné je byť fašistom.

Ondrej Dostál sa s fašistami nezdraví

AKO MI FAŠISTA DO TEĽAŤA VYNADALNezdravím sa s fašistickými poslancami. Nemyslím si, že je to neslušné. Neslušné je byť fašistom.

Posted by Ondrej Dostál on Friday, September 18, 2020

 

Schválili sme reformu súdnictva

HOTOVODôležitá novela ústavy k reforme súdnictva schválená. Spokojná predkladateľka ministerka spravodlivosti Mária...

Posted by Ondrej Dostál on Wednesday, December 9, 2020

 

Bol zvolený nový generálny prokurátor

Viac o tom, prečo som volil Honza, nevolil Žilinku a ako som vnímal celý proces voľby kandidáta na generálneho prokurátora, v rozhovore pre HN TV.

28. október bude vďaka nášmu návrhu konečne štátnym sviatkom

VÝROČIE VZNIKU ČESKOSLOVENSKA: DOBRÁ A ZLÁ SPRÁVA Najprv tá ZLÁ: Bude to po dlhých rokoch prvý raz, čo si nebudeme...

Posted by Ondrej Dostál on Wednesday, October 28, 2020

 

O práci poslanca v relácii TA3 Za oponou

 

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.