Dnes som v parlamente v prvom čítaní vystupoval k vládnej novele zákona o obecnom zriadení. Pardon, nie k vládnej, ale k novele ZMOS. K vládou predkladanej novele, ktorú minister Kaliňák spracoval za zatvorenými dverami výlučne v spolupráci so ZMOS. A to podľa požiadaviek tejto lobistickej organizácie starostov a primátorov. 

Pán Kaliňák, ktorý by vôbec nemal byť ministrom, sa však ako minister správať vlastne ani nevie. Dnes, sediac vedľa mňa ako vystupujúceho, mi z miesta navrhovateľa skákal do reči a komentoval moje vystúpenie. Ako poslanec mám pritom Dankovým rokovacím poriadkom stanovený časový limit na vystúpenie, pričom minister Kaliňák môže v rozprave vystupovať bez limitov koľko len chce. 

Namiesto toho, aby pána ministra ukáznil podpredseda parlamentu Hrnčiar, vedúci v tom čase schôdzu, pán primátor Martina Hrnčiar požadoval utíšenie od nahlas protestujúceho opozičného poslanca Pčolinského. Minister vnútra to nakoniec nevydržal a opustil miesto pre predkladateľa, hoci je jeho povinnosťou tam sedieť. Sedieť, nie skákať do reči vystupujúcemu.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.