Vláda nominovala na uprázdnené miesto člena Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou bývalého dlhoročného dekana Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Petra Labaša.

Profesor Labaš je autorom škandálneho pseudoznaleckého posudku, podľa ktorého Hedvigu Malinovú nikto nezbil, prosto, ako býva u nás zvykom, skutok sa nestal. Alebo inak – po „samoúnose“ Michala Kováča mladšieho a „samovýbuchu“ Róberta Remiáša pribudlo „samozbitie“ Hedvigy Malinovej. 

Peter Labaš spochybňoval svedecké výpovede lekárov, ktorí Malinovú vyšetrovali po útoku na a popísali jej zranenia a rôzne opuchy.

Peter Labaš pomáhal svojim posudkom kryť líniu Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, ktorí pár dní po útoku na Hedvigu, písal sa rok 2006, bolo krátko po voľbách, vystúpili na tlačovke ako čerstvý premiér a minister vnútra a oznámili, že Hedviga si útok na seba vymyslela.

Vláda, ktorú spoluvytvára aj Most-Híd, navrhla parlamentu, aby za člena Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zvolil Petra Labaša. Tá vláda, v ktorej je ministrom spravodlivosti za Most-Híd Gábor Gál. Ten istý Gábor Gál, ktorý po škandalóznej tlačovej besede Fica a Kaliňáka v septembri 2006, na ktorej predseda a podpredseda vlády a SMER-SD obvinili Hedvigu, že klame, krátko Hedvigu zastupoval ako advokát.

Peter Labaš sa nakoniec ešte pred voľbou nominácie vzdal, vraj pre pracovnú zaneprázdnenosť. Pravda však bude niekde inde…

 

Súvisiace informácie:

Hedviga I: Jedno dievča, dvaja zbabelci

Hedviga II: Advokát Roman Kvasnica – Hedviga a my

Chronológia prípadu Hedviga

 

Foto: Matúš Zajac pre .týždeň

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.