Dnes som podal na Generálnu prokuratúru SR podnet na prešetrenie podozrenia či nebol spáchaný trestný čin skrátenia dane a poistného podľa § 276 Trestného zákona. To že mohlo dôjsť k naplneniu skutkovej podstaty uvedeného trestného činu naznačujú podľa môjho názoru informácie v článku Slota tají z čoho platí svoje autá jachty a lietanie ktorý bol publikovaný v denníku SME 15. decembra 2008. Tieto informácie sa týkajú majetkových pomerov poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu. Vyplýva z nich že majetok ktorým Ján Slota disponuje prevyšuje jeho oficiálne priznané príjmy. V prípade že sa tieto informácie zakladajú na pravde je možné že časť z majetku J. Slotu bola nadobudnutá z príjmov ktoré neboli zdanené.

Ondrej Dostál
podpredseda OKS

V Bratislave dňa 16. decembra 2008.

Súvisiace informácie:

SME: Slota tají z čoho platí svoje autá jachty a lietanie

Trestný zákon

§ 276 Skrátenie dane a poistného

(1) Kto v malom rozsahu skráti daň poistné na sociálne poistenie verejné zdravotné poistenie alebo príspevok na starobné dôchodkové sporenie potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá ak spácha čin uvedený v odseku 1

Ďalšie informácie:

aktuality.sk/TASR/SITA: Dostál podal podnet na prešetrenie Slotu – toho to nezaujíma

SME.sk/TASR: Dostál podal na Slotu trestné oznámenie

SME: OKS žaluje Slotu pre krátenie daní

SME: O Slotových príjmoch nerozhodli

Zdroj: SME www.sme.sk

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.