Republiková rada Občianskej konzervatívnej strany (OKS) na svojom zasadaní v Poprade dňa 7. mája 2005 podporila zásah polície v Košiciach ako krok správnym smerom v boji proti mafii a jej verejnému demonštrovaniu sily. Námietku porušovania ľudských práv považuje OKS za pokryteckú lebo práve organizovaný zločin svojou činnosťou pri ktorej sa mafiánska zberba neštíti zabíjať nevinných ľudí porušuje nielen ľudské práva ale programovo vedomým a úmyselným páchaním najzávažnejších trestných činov terorizuje verejnosť.

Republiková rada OKS nepokladá odvolanie ministra školstva Martina Fronca za cestu k zlepšeniu školstva ale naopak za krok ktorý by viedol odchodom KDH z vlády a pravdepodobným koncom vládnej koalície k úplnému zastaveniu reformy školstva a obsahových zmien vzdelávania. Navádzanie koaličných partnerov na odvolávanie ministra školstva pokladá OKS za nezodpovedný politický hazard. OKS je presvedčená že ďalšie reformné kroky sú možné len na základe rozsiahlej a hlbokej verejnej diskusie o problémoch školstva a vzdelávania.

Republiková rada OKS rozhodla že sa strana zúčastní regionálnych volieb vo všetkých 8 krajoch. OKS bude kandidovať v koalíciách s programovo blízkymi stranami alebo samostatne.

V Poprade dňa 7. mája 2005

Comments

Komentáre