Pôsobením vlády Mikuláša Dzurindu v uplynulých sto dňoch a vnútrostraníckymi otázkami sa dnes zaoberalo v Topoľčiankach riadne rokovanie Republikovej rady Občianskej konzervatívnej strany (OKS).

Prvých sto dní vlády ako povedal v rozhovore pre TASR predseda OKS Peter Tatár charakterizuje rozpor medzi jej sľubmi o uskutočnení rozsiahlych reforiem a praktickou slabou reformnou činnosťou.

Republiková rada OKS prijala na dnešnom rokovaní kritériá podľa ktorých bude posudzovať reformnú politiku vlády SR. Kritériá vychádzajú z volebného programu OKS ale bližšie konkretizujú kroky ktoré je podľa konzervatívcov nevyhnutné urobiť na úspech reforiem. Popri inom je to rovná 16-percentná daň z príjmu zníženie povinných odvodov na 33 percent z objemu miezd jednotná sadzba DPH 17 percent a podobne.

Konzervatívci charakterizujú ďalšie kritériá reforiem v sociálnej oblasti verejnej správe zdravotníctve školstve ale i občianskej spoločnosti kde napríklad navrhujú zvýšiť čiastku daní pre neziskový sektor z jedného na päť percent.

Rokovanie hodnotilo aj výsledky komunálnych volieb v ktorých OKS získala niekoľko starostov a poslancov. Pomáhať im pri presadzovaní politiky strany bude rada samospráv ktorú dnes na rokovaní ustanovili.

Členovia Republikovej rady OKS rozhodli že celoslovenský kongres strany sa uskutoční v máji v Bratislave.

Comments

Komentáre