Občianska konzervatívna strana (OKS) pôjde do jesenných parlamentných volieb samostatne. Oznámil to na dnešnom stretnutí s novinármi jej predseda Peter Tatár.

Dôvodom tohto rozhodnutia je podľa neho fakt že rokovania s predstaviteľmi Kresťanskodemokratického hnutia a Strany maďarskej koalície zlyhali keďže obe tieto strany sa rozhodli pre samostatný postup. Občianski konzervatívci pôvodne avizovali prípadnú volebnú spoluprácu s koalíciou DS DÚ so SDKÚ alebo so stranou ANO. Predseda OKS však dnes vyhlásil že rokovania s týmito stranami už nebude iniciovať.

Volebná kampaň OKS by mala byť „úsporná jednoduchá a jasná“. Bude financovaná z členských príspevkov a darov od členov a priaznivcov keďže strana ešte nezískala prostriedky zo štátneho rozpočtu za mandáty poslancov ktorí sa hlásia k OKS. Tieto peniaze sú podľa predsedu Tatára zatiaľ v rukách SDKÚ a predsedníctvo OKS navrhne ich finančné vyrovnanie. Tatár tvrdí že by malo ísť o sumu jeden až dva milióny korún.

Občianski konzervatívci predstavia svoj program ktorého zásady schválila Republiková rada strany v júni 2002. Mal by zahŕňať „hlboké a potrebné zmeny v ekonomike v sociálnej oblasti zdravotníctve a školstve v ústavnoprávnej oblasti a v usporiadaní štátu.“ Program OKS je ďalej zameraný na občana a rodinu na obce a regióny.

Volebná kampaň OKS bude založená na pomoci a podpore dobrovoľníkov a občanov ktorým záleží na čestnosti v politike a ktorí odmietajú takzvané menšie zlo vyhlásil Tatár.

Comments

Komentáre