title=Občianska konzervatívna strana je pripravená zúčastniť sa na tohtoročných parlamentných voľbách samostatne. O volebnej spolupráci sme rokovali s KDH a SMK ktoré sa však rozhodli pre samostatný postup vo voľbách. S inými stranami sme o volebnej spolupráci nerokovali ani také rokovania nebudeme iniciovať. O samostatnom postupe OKS vo voľbách rozhodne Republiková rada OKS v júni.

V júni predstavíme verejnosti aj náš volebný program. Navrhneme v ňom hlboké a potrebné zmeny v ekonomike v sociálnej oblasti zdravotníctve a školstve v ústavnoprávnej oblasti aj v usporiadaní štátu. Program je zameraný na občana a rodinu na obce a regióny a vychádza z princípov čestnosti a poctivosti vo verejnom živote z obnovy dôvery verejnosti v reformy a osobnej zodpovednosti slobodných občanov.

Volebná kampaň OKS bude úsporná jednoduchá a jasná. Bude financovaná skromne z členských príspevkov a darov od členov a priaznivcov keďže prostriedky zo štátneho rozpočtu za mandáty poslancov za OKS sú zatiaľ v rukách SDKÚ. Volebná kampaň OKS bude založená na pomoci a podpore dobrovoľníkov a občanov ktorým záleží na čestnosti v politike a ktorí odmietajú voliť tzv. menšie zlo. Práve s takouto ponukou sa OKS obracia na občanov.

Článok bol uverejnený v denníku SME dňa 30. mája 2002.

Comments

Komentáre