Slovenská republika by podľa Občianskej konzervatívnej strany (OKS) mala prehodnotiť svoj prístup ku krajinám porušujúcim ľudské práva.

Slovensko vie z vlastnej skúsenosti že neexistuje ekonomické ani iné zdôvodnenie podpory režimov v týchto krajinách a jediným prostriedkom na zlepšenie situácie je odstránenie zločineckých režimov uviedol predseda OKS Peter Tatár v dnešnom vyhlásení strany pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv. Považuje za morálnu povinnosť SR nielen upozorňovať na porušovanie ľudských práv ale praktickými krokmi aj pomáhať obetiam pozostalým a trpiacim po celom svete.

„OKS upozorňuje že presun pozornosti mnohých ľudsko-právnych ako aj medzinárodných organizácii iba na problémy tzv. ženských alebo homosexuálnych práv je zakrývaním si očí pred ostatnými problémami dneška“ uviedol ďalej Tatár. Problémom podľa neho „nie sú kvóty alebo iné nástroje pozitívnej diskriminácie ale vraždenie a okrádanie nevinných“. Ochrana ľudských práv by sa preto nemala stať ideológiou ľavicových skupín Západu ktoré pred skutočným utrpením miliónov Číňanov Somálčanov či Kórejčanov uprednostnia vlastné záujmy a politické ciele uzavrel Tatár.

Comments

Komentáre