Peťko Paľko a Malý Dodo

Shooty

Minister Ponický zrušil na ministerstve školstva oddelenie cirkevných a súkromných škôl a odbor národnostného školstva zmenil na oddelenie. Dôvodom je vraj snaha „zrovnoprávniť všetky druhy základných a stredných škôl“.

Takže konečne to pochopili aj komunisti. Dlho sa zubami nechtami bránili zrovnoprávneniu cirkevných a súkromných škôl so štátnymi v oblasti ich financovania. Ale zrejme už prišli na svoj omyl. A tak teraz intenzívne zrovnoprávňujú. Napríklad tým že zrušia oddelenie cirkevných a súkromných škôl.

Nie nadarmo majú Peter a Pavol meniny v jeden deň. Peter Ponický a Pavel Koncoš sa správajú ako by ich jedna mater mala. Budúci súperi v súboji o post šéfa už čoskoro mimoparlamentnej SDĽ sa pretekajú v tom kto z nich je väčší komunista a Slovák. Jeden nechce pustiť pôdu z rúk štátu a snaží sa blokovať privatizáciu druhý zlikviduje cirkevným a súkromným školám oddelenie. Jeden nevymenuje Maďara za šéfa pozemkového fondu ani keby bol z Detvy druhý aspoň zruší menšinám na ministerstve odbor.

Peťko a Paľko sú skrátka chlapíci. Kam sa na nich hrabe ich predchodca Malý Dodo ktorý iba špiritizoval o tom že treba Marxa vytiahnuť zo špajze?

Comments

Komentáre