Biela vrana

Shooty

„Ešte stále ste nezačali šetriť“ upozorňuje Medzinárodný menový fond. „V prípade pokračovania súčasných trendov by mohol deficit všeobecnej vlády prekročiť hranicu piatich percent.“

Vládu prekročenie magickej hranice 45% neznepokojuje. Ani poslancov ako vyšitých z Mládkovej piesne o JZD. Či už tých koaličných z SDKU SMK KDH DS DU SOP SDL SDA alebo opozičných z HZDS HZD Smeru alebo ÁNO.

Akoby ich jedna mater mala. Rozhadzovať vedia všetci šetriť ani jeden.

Nechajme však magické čísla MMF na pokoji. Podstatné je niečo iné. Keď nebudeme šetriť na verejných výdajoch (teda na vláde na krajských okresných a iných úradoch na vuckách a na komunále) keď budeme nariekať že nemáme peniaze na zdravotníctvo školstvo a kultúru a zároveň ich tam štedro vyhadzovať von oknom nepohneme sa ani o centimeter. To je neúprosný zákon.

Ten zákon sa volá v parlamente štátny rozpočet. Debata o rozpočte na rok 2002 sa ako každý rok zmenila na handrkovanie komu prihodiť. Nikto sa nepýtal kde ubrať.

Až na jednu bielu vranu. Hádajte kto to bol: reformátor Mikloš z SDKU? jeho konkurent Kozlík z HZDS? alebo azda šeptajúci Šepták z (P)SNS? alebo politik európskeho formátu Slafkovský z DS?

Kdeže. Tou bielou vranou bol Peter Tatár z OKS. Že jeho návrhy na škrty v štátnom rozpočte mali hlavu a pätu a najmä zdravý rozum?

Koho už zaujímajú biele vrany?!

Dobrú noc.

Comments

Komentáre