Rozhodnutie Senátu Najvyššieho súdu ktorý vydal príkaz na prepustenie Ivana Lexu z vyšetrovacej väzby pokladá OKS za nehorázne porušenie zákonov a výsmech spravodlivosti aký nemá na Slovensku obdoby od mečiarovského zrušenia referenda a zavlečenia občana SR do cudziny.

Senát Najvyššieho súdu ktorému predsedal sudca Minárik povestný odsúdením disidentov pred rokom 1989 porušil ako najvyšší súdny orgán Slovenskej republiky hrubým a bezočivým spôsobom Trestný poriadok podľa ktorého je úteková väzba oprávnená v prípade že k úteku došlo alebo hrozí.

Najvyšší súd si robí pred tvárou celého Slovenska ktoré zažilo útek Ivana Lexu posmech zo spravodlivosti práva a zákonnosti. OKS žiada predsedu Najvyššieho súdu ministra vnútra a ochrancu ľudských práv aby využili svoje oprávnenie a navrhli disciplinárnemu senátu Najvyššieho súdu disciplinárne konanie proti sudcovi Minárikovi za závažné disciplinárne previnenie. OKS očakáva od policajného zboru a orgánov činných v trestnom konaní verejné garancie že až do súdneho procesu zamedzia Ivanovi Lexovi v úteku do zahraničia. OKS očakáva od Súdnej rady že zo správania Najvyššieho súdu vyvodí patričné personálne dôsledky.

Rozhodnutie Najvyššieho súdu potvrdzuje názor OKS že nijaká hrubá čiara za komunizmom na Slovensku neexistuje a že komunisti si budú robiť na Slovensku posmech z demokracie dovtedy kým budú pri moci a vo vrcholných ústavných funkciách vo všetkých možných politických kostýmoch a prevlekoch.

Comments

Komentáre