Občianska konzervatívna strana vyjadruje podporu Dominike Tekeliovej kandidátke Siete na primátorku mesta Nitra. Zároveň vyzýva ostatné pravicové strany aby kandidátku Siete podporili ako jedinú demokratickú pravicovú alternatívu k súčasnému primátorovi Jozefovi Dvončovi kandidátovi neštandardnej koalície SMER-SD – KDH – SNS.

OKS doteraz v Nitre nepodporovala žiadneho z kandidátov na primátora. Svoj postoj sa rozhodla prehodnotiť po tom čo Ficova vláda klientelistickým spôsobom umožnila mestu Žilina zbaviť sa dlhu vo výške 175 milióna eur a premiér Fico to vysvetlil tým že na jeho čele stojí primátor za Smer-SD Igor Choma.

Dominika Tekeliová je jedinou primátorskou kandidátkou z prostredia demokratických pravicových strán v Nitre. Spojenie síl pravicových strán v Nitre teda v tejto chvíli môže mať už iba jedinú formu – zhodu na jej podpore. OKS preto vyzýva na jej podporu nitrianskych voličov aj ostatné pravicové strany.

OKS je súčasťou širokých pravicových koalícií ktoré navrhujú primátorských kandidátov v Košiciach (Rudolf Bauer) Prešove (Andrea Turčanová) a Žiline (Martin Barčík). V Trenčíne je OKS súčasťou pravicovej koalície ktorá podporuje nezávislého kandidáta Richarda Rybníčka. V reakcii na žilinskú kauzu už OKS podporila kandidáta širokej pravicovej koalície v Trnave Jána Žitňanského.

Ondrej Dostál predseda OKS

Vladimír Špánik predseda Regionálneho združenia OKS v Nitrianskom kraji

V Bratislave a Vinodole dňa 4. novembra 2014.

Comments

Komentáre