Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.Video ID not provided: Please check your shortcode.

V parlamentných voľbách 29. februára 2020 krúžkujte štyroch zástupcov OKS na kandidátnej listine SaS.

Ondrej Dostál (č. 15)

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Patrí medzi najaktívnejších poslancov parlamentu.

Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave.

Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.

 

Radovan Kazda (č. 20)

Radovan Kazda sa už 20 rokov venuje reguláciám v životnom prostredí. Vydáva a vedie odborné periodiká Odpady-portal.skEnergie-portal.skVoda-portal.sk a printový mesačník Odpadové hospodárstvo, ktorý vychádza s prílohou pre energetiku Energo.

Rozumie problémom podnikateľov a vie, že životné prostredie možno zlepšovať iba vtedy, ak sa darí hospodárstvu a ak podnikatelia prosperujú.

Radovan Kazda je na strane rozumných enviroregulácií. Chce, aby výrobcovia, obchodníci, dodávatelia služieb aj samosprávy mali jasné a jednoduché pravidlá výkonu environmentálnych predpisov.

 

Juraj Petrovič (č. 32)

Hoci je vyštudovaným právnikom a hudobníkom, celý profesijný život sa venuje projektovému manažmentu v rôznych oblastiach priemyslu. Najbližšia mu je oblasť technológií pre životné prostredie. Pre vstup do politiky sa rozhodol z dôvodu, že mu nestačilo len zvonka kritizovať stav krajiny, ale chcel sa aktívne podieľať na zmysluplných a verejné prostriedky účelne využívajúcich riešeniach.

Od roku 2002 je členom OKS a od r. 2013 je jej podpredsedom. Ctí si ľudí bez ohľadu na ich vieru, rasu a národnosť. Presadzuje konzervatívne hodnoty, vyplývajúce z vnútornej potreby ľudí žiť vo svete, kde je najvyššou hodnotou individuálna sloboda, spojená s osobnou zodpovednosťou, ľudskou dôstojnosťou a vedomím si zodpovednosti voči spoločenstvu, v ktorom človek žije.

V rámci doterajších politických aktivít má za sebou mnoho podujatí, akcií, hromadných pripomienok k zákonom a tvorby programových dokumentov. Je aktívnym bloggerom na Denníku N aj na portáli sme.sk. Od roku 2018 je poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Nové mesto a predsedom poslaneckého Klubu novomestskej zmeny.

 

Zuzana Aufrichtová (č. 101)

Povolaním urbanistka, vedecká pracovníčka Fakulty architektúry STU, ktorá sa územnému plánovaniu a rozvoju miest a obcí aktívne venovala 18 rokov, prakticky od ukončenia štúdia. Práve nutné prepojenie tejto oblasti s politikou jej prinieslo osobné skúsenosti, na základe ktorých sa rozhodla pre aktívne politické pôsobenie.

Pri snahe o zabránenie zavedeniu netransparentnej parkovacej politiky a zastavenie netransparentnej súťaže na osvetlenie mesta prišla totiž o pracovné miesto na magistráte. Zároveň jej to však prinieslo osobné zadosťučinenie a odhodlanie kandidovať. Obyvatelia Bratislavy ocenili jej snahu o transparentnosť a odborné riešenia zvolením za poslankyňu v župných voľbách v roku 2017. V následných komunálnych voľbách získala dôveru aj pri kandidatúre na starostku Starého mesta a tak mohla začať napĺňať verejnú požiadavku na zásadnú zmenu s nakladaním s verejnými zdrojmi.

Rovnako tak sa zamerala na zmenu využívania verejného priestoru a na verejný záujem. Ten by mal byť podľa nej v politike absolútne smerodajný. Kľúč k fungujúcemu Slovensku vidí v strategickom plánovaní s transparentným prístupom. Aby mohla zmeniť viac vecí priamo v zákonoch, rozhodla sa pre kandidatúru do parlamentu, kde sa chce aktívne venovať najmä témam územného členenia, stavebnému zákonu, verejnej správe, životnému prostrediu a doprave. Na Slovensku najviac miluje tradície, kroje a hrady a mimo pracovného nasadenia rada maľuje. Je tiež členkou správnej rady Fondu architekta Weinwurma.

 

Comments

Komentáre