Nikoho neprekvapí, že fašisti odmietajú vziať na vedomie ľudské práva. Smutné je, ak niečo podobné robia poslanci strán vládnej koalície, ktoré samé seba označujú za štandardné či za súčasť „hrádze proti extrémizmu“.

Parlament dnes vďaka nevôli väčšiny koalície odmietol náš doplňujúci návrh, aby si od vlády vyžiadal stanovisko k odporúčaniam obsiahnutým v správe verejnej ochrankyne práv za rok 2016, ako aj k dosiaľ nerealizovaným návrhom a odporúčaniam verejnej ochrankyne práv obsiahnutým v jej správach za predchádzajúce roky a v jej mimoriadnych správach.

Ten rozdiel v postoji k dodržiavaniu a napĺňaniu ľudských práv medzi fašistami a „hrádzou proti extrémizmu“ by mal byť citeľnejší, nemyslíte?

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.