Bratislava, 21. januára 2020 – SNS predložila do parlamentu návrh uznesenia, ktoré sa naoko tvári, že reaguje na aktuálnu situáciu v Iraku. V skutočnosti je však cieľom SNS zneužiť dianie v Iraku na kampaň proti USA ako nášmu partnerovi v rámci NATO.

SNS od vlády požaduje, aby „bezodkladne v celom rozsahu a s konečnou platnosťou odmietla návrh Spojených štátov amerických na uzavretie Dohody o obrannej spolupráci (Defense Cooperation Agreement – DCA) medzi Spojenými štátmi americkými a Slovenskou republikou a ukončila proces rokovania o tomto návrhu.“

„SNS vystupuje opakovane proti dohode, ktorú s USA postupne podpisujú či už podpísali viaceré krajiny NATO, ako napríklad susedné Maďarsko, ktoré vedie Andrejom Dankom toľko milovaný Viktor Orbán,“ upozorňuje poslanec NR SR a predseda OKS Ondrej Dostál.

„Slovensko mohlo z tejto dohody profitovať nielen strategicky, ale aj finančne a už dnes mohlo modernizovať svoje vojenské letiská a nemuselo by to ísť z peňazí našich daňovníkov. Keby bol Andrej Danko ruským agentom, nesprával by sa inak,“ uzatvára podpredseda OKS Juraj Petrovič.

 

Súvisiace informácie:

Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jaroslava PAŠKU a Antona HRNKA na prijatie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky k porušeniu medzinárodného práva nerešpektovaním zvrchovanosti suverénneho štátu Irak ozbrojenými silami iného štátu, ktorý sa usiluje o možnosť zriadiť si na území Slovenskej republiky svoje vojenské základne

 

Ilustračné reprofoto  – Andrej Danko v úklone pred Vladimírom Putinom

Comments

Komentáre