Bratislava, 16. januára 2020 – Vyzývame médiá, aby nepokračovali v čase vrcholiacej kampane pred parlamentnými voľbami s doterajšou praxou pozývania si vládnucich politikov bez oponentov z demokratickej opozície.

Premiér Peter Pellegrini, podobne ako jeho predchodca Robert Fico, len výnimočne diskutuje s politickými oponentmi v televíznych či rozhlasových reláciách. Sólový priestor v niektorých médiách dostáva aj predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko. Deje sa tak dlhodobo a opakovane aj vo formátoch, ktoré sú inak koncipované ako diskusia viacerých politikov z rôznych názorových táborov.

 „Na Slovensku sa v niektorých médiách dlhodobo udomácnil nešvár, keď vybraní politici dostávajú opakovane mediálny priestor pre svoju prezentáciu bez toho, aby mali vedľa seba okrem moderátora aj politického oponenta. Vyzývame médiá, aby s touto neblahou praktikou nepokračovali aj v čase vrcholiacej kampane pred parlamentnými voľbami,“ uvádza predseda OKS Ondrej Dostál.

Peter Pellegrini vraj zrušil svoju účasť v štvrtkovej debate televízie JOJ s Andrejom Kiskom s dôvetkom, že opozícia sa sústreďuje „na negatívnu kampaň voči vláde, pričom za svoje vyjadrenia nenesie žiadnu zodpovednosť“.

„Ak Peter Pellegrini odmieta chodiť do politických diskusií s opozičnými politikmi, malo by platiť, že médiá uplatnia inštitút prázdneho kresla. Nie je dôvod, aby vládnuci politik, ktorý odmietne diskutovať so zástupcami demokratickej opozície, dostával extra priestor pre svoju sólovú prezentáciu s moderátorom relácie ako jediným oponentom,“ uzatvára podpredseda OKS Juraj Petrovič.

Comments

Komentáre