Pred tromi rokmi začala strana SMER-SD zámerne vytvárať vo verejnosti obavy z migrácie a šíriť tak medzi ľuďmi strach z nepoznaného, z čoho následne profitovala vo voľbách, a nepriamo tou hystériou pomohla dostať do parlamentu aj fašistov.

Dnes SMER-SD táto politika šírenia strachu dobehla tak, že odmieta nielen diplomatickú prácu svojho ministra Lajčáka v OSN, ale hrozí, že akýkoľvek vládny návrh, ktorý sa o termín migrácie čo i len obtrie, môže mať problém s priechodnosťou v parlamente. Aj o tejto politike šírenia strachu som včera hovoril nielen v rozprave v parlamente, ale i vo večernom vysielaní RTVS s poslancom SMER-SD Mariánom Kérym.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.