Ako slovanista Tittel skóroval novelou proti DAC Dunajská Streda a ako si MOST-HÍD dal vlastenca.

Slovanista Dušan Tittel, aktuálne v parlamente v drese SNS, bol spolupredkladateľom návrhu zákona, ktorým sa zakázalo hrať a spievať hymny iných krajín, ak nie je prítomná oficiálna delegácia danej krajiny.
Ako sme si už zvykli pri SNS, nikde v dôvodovej správe nebolo vysvetlené, prečo sa takáto zmena navrhuje. Dokonca dôvodová správa zatajuje, že dôsledkom schválenia novely bude takáto zmena.
Keď som v rozprave namietal, že tento nezmysel nie je vysvetlený a požadoval som ho z novely odstrániť, Dušan Tittel priznal, že toto ustanovenie je namierené proti fanúšikom DAC Dunajská Streda.
Koaličný Most-Híd, s výnimkou Petra Kresáka, nehlasoval za môj pozmeňovák, ktorým sa mal zákaz hrania a spievania hymien iných štátov z návrhu SNS vypustiť. A potom s výnimkou Petra Kresáka a Kataríny Cséfalvayovej, ktorí sa zdržali, všetci prítomní poslanci MOST-HÍD hlasovali aj za celý návrh SNS.
SNS je evidentne spokojná, ale MOST-HÍD si dal pekného vlastenca. Zaslúžene.

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.