Slovensko si dnes pripomína 69. výročie komunistického puču a nastolenia komunistickej totality v Československu. Občianska konzervatívna strana (OKS) považuje 25. február 1948 za jeden z čiernych dní našej novodobej histórie.

Komunizmus a fašizmus sú totalitné ideológie, ktoré v 20. storočí viedli k nastoleniu zločineckých režimov, ktoré zlikvidovali demokratický právny štát, porušovali ľudské práva a páchali zločiny na vlastných občanoch. Dnešné výročie je vhodnou príležitosťou pripomenúť si zločiny oboch režimov, poukázať na ich vinníkov a uctiť si pamiatku ich obetí. Zločiny komunizmu a fašizmu sa však nedotýkajú len ich obetí a páchateľov, ale nás všetkých. Sú upozornením, že keď režim pácha krivdy na jednotlivcoch, či menšinách, väčšina nesmie mlčať a len sa tomu prizerať.

Zlo komunizmu a fašizmu nie je len vecou minulosti, ale ešte stále aktuálnou hrozbou pre našu budúcnosť. Je povinnosťou slušných ľudí postaviť sa na odpor zlu. Je povinnosťou demokratov nepodceňovať hrozbu extrémizmu a dôsledne brániť slobodu a demokraciu. Práve 25. február nám ukazuje, aké je to dôležité.

OKS si dnes pripomenie smutné výročie spomienkou, na ktorej budú okrem iného čítané príbehy obetí komunistického režimu. Akcia sa uskutoční o 15:30 na Námestí SNP v Bratislave.

Ondrej Dostál, predseda OKS
Juraj Petrovič, podpredseda OKS

V Bratislave dňa 25. februára 2017.

Comments

Komentáre