Občianska konzervatívna strana (OKS) víta úspech demokratickej opozície a demokratických občianskych síl vo včerajších župných voľbách.

Slovenskí voliči svojím hlasovaním jednoznačne odmietli fašizmus a zároveň vyslali Ficovmu Smeru silný signál o svojej nespokojnosti so správou vecí verejných v krajine.

OKS ďakuje všetkým voličom, ktorí včera využili svoje právo a odovzdali hlas demokratickým kandidátom na županov a poslancov krajských zastupiteľstiev. Ich konanie bolo prejavom občianskej zodpovednosti a dáva nádej na zmenu pomerov na Slovensku.

OKS gratuluje kandidátom demokratickej opozície zvoleným za županov – Erike Jurinovej, Jurajovi Drobovi, Jozefovi Viskupičovi, Milanovi Majerskému a Rastislavovi Trnkovi, ako aj demokratickému občianskemu kandidátovi Jánovi Lunterovi. Želáme im, aby občanom ukázali, že správa vecí verejných môže byť skutočnou službou občanom.
OKS považuje úspech kandidátov koalícií demokratických opozičných strán za potvrdenie potreby spolupráce demokratickej opozície. Jedine spolupráca demokratických pravo-stredových strán je cestou k sformovaniu reálnej alternatívy k súčasnej vládnej koalícii na čele s Ficovým Smerom.

OKS mala v predchádzajúcom volebnom období dvoch poslancov v Zastupiteľstve Bratislavského samosprávneho kraja. V nasledujúcom období bude OKS na úrovni krajských zastupiteľstiev zastúpená len jednou poslankyňou – Zuzanou Aufrichtovou, ktorá bola zvolená v bratislavskom Starom Meste. OKS ďakuje svojim voličom za to, že aj ich hlasy prispeli k úspechu demokratických síl vo voľbách.

Ondrej Dostál
predseda OKS

V Bratislave dňa 5. novembra 2017.

Comments

Komentáre