Strana Sloboda a solidarita pôjde do parlamentných volieb samostatne a na kandidačnú listinu vezme aj dvoch kandidátov OKS. 

„Na kandidátke SaS nebudú len členovia SaS, ale aj dvaja kandidáti zo strany OKS,“ uviedol Sulík. Ponuku odôvodnil tým, že strany spája silný tlak robiť reformy v našej spoločnosti tak, aby rástla úroveň našich obyvateľov. „Spája nás tiež veľmi silná snaha o politiku bez korupčných káuz. Toto sú dôvody, prečo sme dali strane OKS ponuku,“ vysvetlil Sulík.

„Rozhodli sme sa prijať ponuku SaS na predvolebnú spoluprácu, pretože Slovensko potrebuje návrat k reformám. SaS vnímame ako ľudí, ktorí hovoria, čo si myslia, a v prípade boja s korupciou to tiež myslia vážne,“ povedal predseda OKS Ondrej Dostál. Podľa neho takto vzniká zrozumiteľná alternatíva pre voličov.

Ani strana SaS, ani OKS sa po marcových voľbách nestane súčasťou vlády, v ktorej by figurovala strana Smer-SD,“ vyhlásil podpredseda SaS Ľubomír Galko. Obe strany vyzývajú všetky opozičné strany, aby jasne povedali, či pôjdu do vlády so Smerom-SD, alebo nie.

Comments

Komentáre