Občianska konzervatívna strana (OKS) považuje výsledky volieb v Českej republike za ďalšie potvrdenie krízy demokratickej politiky v krajinách Strednej Európy.

Nárast hlasov pre nesystémové strany je hrozbou pre liberálnu demokraciu. Či už ide o prepojenie biznisu a politiky v podobe ANO bývalého agenta ŠtB Andreja Babiša, extrémistickú SPD Tomia Okamuru alebo komunistov, ktorí ako na Slovensku, tak aj v susednej Českej republike napáchali za 40 rokov svojej totalitnej vlády škody, ktoré sa dodnes nepodarilo celkom napraviť. Parlamentná väčšina pre tieto tri strany je zlou správou o stave demokracie v Českej republike.

OKS gratuluje partnerskej Občianskej demokratickej strane (ODS) k zlepšeniu volebných výsledkov v porovnaní s predchádzajúcimi parlamentnými voľbami. Na ODS ako najsilnejšej štandardnej demokratickej politickej strane v budúcom českom parlamente bude ležať hlavná zodpovednosť za obnovenie dôvery českých občanov v demokratickú politiku. Veríme, že práve slušná, poctivá, nepopulistická pravicová politika obhajujúca ekonomické aj občianske slobody je správnou alternatívou k nezodpovedným populistickým a extrémistickým politickým silám.

Ondrej Dostál, predseda OKS, poslanec NR SR

Ivan Kuhn, podpredseda OKS, člen Rady Aliancie konzervatívcov a reformistov v Európe (ACRE)

V Bratislave dňa 22. októbra 2017.

Comments

Komentáre