Bratislava, 24. septembra 2017 – OKS víta víťazstvo koalície CDU/CSU vo voľbách do nemeckého spolkového snemu a vyjadruje znepokojenie nad tým, že do parlamentných lavíc zasadne aj AfD.

“Víťazstvo nemeckých konzervatívcov je prejavom toho, že si nemeckí voliči napriek masívnej kampani protiimigračných strán a pravicových extrémistov zachovali zdravý rozum a dôveru v schopnosti kancelárky Angely Merkelovej a Nemecka ako krajiny, ktorá je schopná zvládnuť aj veľké krízy, akou imigračná kríza rozhodne bola,” uviedol podpredseda OKS a predseda Programovej rady OKS Juraj Petrovič.

“OKS víta a podporuje racionálny a triezvy prístup CDU/CSU k zahraničnej politike, najmä v otázkach vzťahov s USA a Ruskom, ale aj k otázke ochrany vonkajších hraníc Schengenu, posilnenia a budovania európskeho systému obrany, ale aj k otázke kvót, kde prevažuje zdržanlivosť pred prázdnymi hrozbami,” vyhlásil predseda OKS a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Ondrej Dostál.

“Vstup extrémistov do parlamentov demokratických krajín je prejavom bulvarizácie politiky a rastu frustrácie časti voličov, ktorí pociťujú ľahostajnosť elít voči svojim problémom. Presvedčiť týchto voličov, že voľba extrémistov nie je riešením ich problémov, by malo byť úlohou štandardných politických síl,” komentoval vstup AfD do nemeckého parlamentu Ondrej Dostál.

“Slová už nebudú stačiť, je najvyšší čas podnikať konkrétne kroky. Úspech CDU/CSU vo voľbách môže byť v tomto smere inšpiráciou pre štandardné politické sily aj na Slovensku,” uzavrel Juraj Petrovič.

Comments

Komentáre