V lete zverejnil minister Kažimír rozpočet bez čísiel, len aby stihol zákonný termín. Teraz chce nielen zrušiť ten termín, ale aj možnosť pripomienkovať rozpočet verejnosťou.

O všetkých návrhoch zákonov sa povinne uskutočňuje pripomienkové konanie, do ktorého má možnosť zapojiť sa aj verejnosť. Akurát o zákone o štátnom rozpočte, ktorý je každý rok jedným z najdôležitejších zákonov vôbec, by sa podľa vlády konať nemalo. Absurdné.

Skoro tak absurdné, ako keby ministerstvo financií predložilo do pripomienkového konania návrh zákona o štátnom rozpočte a nebolo v ňom ani jedno číslo, však? Vlastne to už predložilo. Tento rok.

Ministerstvo financií vraj nestíha zákonom stanovené termíny a ešte aj pripomienkové konanie. Riešenie? Pripraviť návrh rozpočtu rýchlejšie? Posunúť termíny? Kdeže. Zrušiť termíny a zároveň zrušiť pripomienkové konanie.

Vitajte v Absurdistane. 

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.