Aj tento rok som patril medzi najaktívnejších poslancov parlamentu. Posúďte sami.

Radosť z mojich aktivít však istotne nemali predsedovia vládnucich koaličných strán – ani Fico, ani Bugár, ani Danko.

FICO NA ÚSTAVNÝ SÚD NEPATRÍ

FICO NA ÚSTAVNÝ SÚD NEPATRÍA to nielen preto, čo všetko Fico doteraz urobil. Ale i preto, že nespĺňa jednu z podmienok vymenovania za ústavného sudcu. Kandidát by mal byť 15 rokov činný v právnickom povolaní. Ak mu to spočítame, Fico bol činný v právnickom povolaní od 1. augusta 1986 do 30. apríla 2000. Nie je to požadovaných 15 rokov, ale len 13 rokov a 9 mesiacov.

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Streda 23. januára 2019

 

Slovanista Tittel v drese SNS skóruje novelou proti DAC

AKO SLOVANISTA TITTEL SKÓROVAL NOVELOU PROTI DAC DUNAJSKÁ STREDA A AKO SI MOST-HÍD DAL VLASTENCASlovanista Dušan Tittel, aktuálne v parlamente v drese SNS, bol spolupredkladateľom návrhu zákona, ktorým sa zakázalo hrať a spievať hymny iných krajín, ak nie je prítomná oficiálna delegácia danej krajiny.Ako sme si už zvykli pri SNS, nikde v dôvodovej správe nebolo vysvetlené, prečo sa takáto zmena navrhuje. Dokonca dôvodová správa zatajuje, že dôsledkom schválenia novely bude takáto zmena.Keď som v rozprave namietal, že tento nezmysel nie je vysvetlený a požadoval som ho z novely odstrániť, Dušan Tittel priznal, že toto ustanovenie je namierené proti fanúšikom DAC Dunajská Streda.Koaličný Most-Híd, s výnimkou Petra Kresáka, nehlasoval za môj pozmeňovák, ktorým sa mal zákaz hrania a spievania hymien iných štátov z návrhu SNS vypustiť. A potom s výnimkou Petra Kresáka a Kataríny Cséfalvayovej, ktorí sa zdržali, všetci prítomní poslanci MOST-HÍD hlasovali aj za celý návrh SNS.SNS je evidentne spokojná, ale MOST-HÍD si dal pekného vlastenca. Zaslúžene.

Uverejnil používateľ Ondrej Dostál Piatok 5. apríla 2019

 

SÚŤAŽ! Nájdi tretiu stranu a vyhraj obed!

🤩 VYRIEŠ ZÁHADU TRETEJ STRANY DANKOVEJ RIGORÓZKY, VYHRAJ OBED!V slávnej Dankovej rigorózke už ostali len tri strany, ktoré nemajú zjavný pôvod v inej publikácii. Úvod, obsah a záhadná tretia strana s pasážou bez zdroja. Ondrej Dostál totiž včera ukázal v poradí už šiestu publikáciu, ktorej text sa zhoduje s Dankovou rigorózkou. 🔍 VYZÝVAME VŠETKÝCH PÁTRAČOV! Pomôžte nám vyriešiť Záhadu tretej strany a nájdite publikáciu, z ktorej Andrej Danko "čerpal"! Toho, kto túto pasáž nájde, pozve poslanec NR SR Ondrej Dostál na obed. 🙂 Text zverejníme v komentári, ak pasáž nájdete, píšte na ondrejdostal@oks.sk!_____________________________________________Objednávateľ: Sloboda a Solidarita, Priemyselná 8, 821 09 Bratislava, IČO: 42139333Dodávateľ: Ideamedia, s.r.o., Majerníkova 8, 841 05 Bratislava, Slovakia IČO: 3574813

Uverejnil používateľ Sloboda a Solidarita Streda 27. novembra 2019

 

Spoločne s kolegami z OKS Radovanom Kazdom, Jurajom Petrovičom a Zuzanou Aufrichtovou sa budem uchádzať o Váš hlas a možnosť pokračovať v práci aktívneho poslanca v parlamentných voľbách 29. februára 2020 na kandidátnej listine SaS. Spravme všetko preto, aby sa rok 2020 stal rokom definitívnej odluky Fica a jeho SMER-SD od štátu.

 

 

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.