Fico dnes zdúchol na východ. V čase, keď je na programe parlamentu pravidelná Hodina otázok, v rámci ktorej je povinnosťou premiéra a členov vlády odpovedať na otázky poslancov, mal Fico dôležitejší program. Vybral sa na návštevu úradu práce do Prešova.

Na moju otázku ohľadom jeho fascinácie nedemokratickými režimami tak prečítal odpoveď minister Kaliňák.

Otázka znela:

„Pán premiér, v minulosti ste ako predseda vlády SR oficiálne navštívili krajiny, na čele ktorých sa dlhé roky zubami-nechtami na úkor slobôd tamojších občanov držia komunistickí diktátori alebo autoritárski samovládcovia, nevynechali ste Castrovu Kubu, stanovali ste v Kaddáfiho Líbyi či naposledy ste vycestovali do Lukašenkovho Bieloruska. Keďže vaša fascinácia nedemokratickými režimami je zjavná, chcem sa opýtať, či plánujete svoje smutné celosvetové turné po diktátoroch v blízkej dobe zavŕšiť návštevou Kim Čong-una, severokórejského tyrana?“

Nielen odpoveď Fica čítanú Kaliňákom si môžete pozrieť z videozáznamu.

Kaliňáka zastupujúceho Fica som sa v rámci doplňujúcej odpovede okrem iného opýtal, kedy odstúpi z funkcie. Pána ministra to rozladilo, rozčertil sa a pustil sa do osobných útokov. Asi sa ešte porúčať nechystá.

 

Comments

Komentáre

Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.