Komunisti a fašisti sa spojili pred 84 rokmi. Spájajú sa aj dnes a sú pre Slovensko najväčšou hrozbou.

Dnes je Európsky deň pamiatky obetí stalinizmu a nacizmu. 23. augusta 1939 bol v Moskve podpísaný pakt Molotov – Ribbentrop. Hitlerovo nacistické Nemecko a Stalinov komunistický Sovietsky zväz sa v ňom dohodli na rozdelení Poľska a sfér vplyvu. O týždeň začala druhá svetová vojna napadnutím Poľska Nemeckom a potom aj Sovietskym zväzom. Desiatky miliónov mŕtvych si vyžiadala nielen vojna, ktorú rozpútali, ale aj zločiny oboch totalitných režimov proti vlastným občanom a obyvateľom krajín, ktoré ovládali.

Dnes je zároveň Deň ukrajinskej štátnej vlajky. Na Ukrajine sa zločinnosť komunizmu a fašizmu prejavila mimoriadne brutálne. A práve Ukrajina teraz čelí vojenskej agresii zo strany Putinovho Ruska, ktorého režim v sebe spája komunistické aj fašistické prvky.

Aj na Slovensku sa pohrobkovia komunizmu a fašizmu spájajú a pokúšajú sa predrať k moci. Komunista Fico, ktorý si nevšimol November 89, si podáva ruku s fašistom Uhríkom, ktorý nedokáže odsúdiť holokaust. Slovensku hrozí vláda proruských strán, ktoré chcú liberálnu demokraciu nahradiť autoritatívnym režimom podľa Putinovho vzoru a ohrozujú naše členstvo v EÚ a NATO. Pohrobkovia komunizmu a fašizmu ruka v ruke podporujú Putinovo Rusko a spochybňujú našu pomoc brániacej sa Ukrajine.

Zabrániť takémuto vývoju je najdôležitejšia úloha demokratických síl v septembrových voľbách do NR SR. Duch paktu Molotov – Ribbentrop nesmie zvíťaziť nad vôľou slovenského ľudu žiť v slobodnej a demokratickej krajine, ktorá je pevnou súčasťou Západu.

Ondrej Dostál, predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS), poslanec NR SR (klub SaS)

Radovan Kazda, podpredseda OKS

Martin Mlýnek, podpredseda OKS

Slavomíra Henčeková, právnička, spolupracovníčka OKS

V Bratislave dňa 23. augusta 2023.

 

 

Comments

Komentáre