Bratislava, 17. marec 2017 – Na uvoľnené miesto člena Rady pre vysielanie a retransmisiu kandiduje rómska novinárka Denisa Havrľová, ktorá v minulosti pôsobila v rómskych novinách Romano nevo lil, v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky (TASR) a v redakcii portálu aktuálne.sk.

Externe spolupracovala s národnostným vysielaním Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu.
Vyštudovala dokumentárny film a réžiu na Vysokej škole muzických umení v Bratislave. Študovala aj na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Pracovala na mediálnom odbore u niekdajšej splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity Aniny Botošovej, bola poradkyňou súčasného splnomocnenca Ábela Ravasza, aj štátnej tajomníčky ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Lucie Nicholsonovej. Spolupracovala s viacerými mimovládnymi organizáciami. V súčasnosti pôsobí ako mediálna poradkyňa poslankyne NR SR Aleny Bašistovej. Do licenčnej rady Denisu Havrľovú navrhol predseda OKS Ondrej Dostál, ktorý sa ako jediný zo súčasných poslancov NR SR prihlásil k rómskej národnosti.

Fašistická strana Kotleba – ĽS NS znovu navrhla Štefana Fejka, ktorý sa o členstvo neúspešne uchádzal na februárovej schôdzi. Tretím kandidátom je Peter Joanidis, ktorého navrhol predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Voľba člena licenčnej rady sa uskutoční na najbližšej schôdzi NR SR, ktorá sa začína v utorok 21. marca 2017. Termín voľby bol stanovený na stredu 29. marca 2017. Parlament volil dvoch členov licenčnej rady aj na februárovej schôdzi, zvolil však len jedného. Stal sa ním bývalý poslanec NR SR za SMER-SD Mojmír Mamojka, ktorého navrhol poslanec NR SR za SMER-SD Miroslav Číž.

Comments

Komentáre