title=Ficova koalícia včera v parlamente znovu podržala Slotovho ministra Igora Štefanova. Opäť tým potvrdila že zodpovednosť za nástenkový tender nenesie len Slotova SNS ale aj Ficov Smer a Mečiarovo HZDS.

Sme znepokojení mierou korupcie a klientelizmu v tejto krajine. Sme pobúrení aroganciou s ktorou vládna koalícia odmieta niesť zodpovednosť za nespochybniteľné kauzy a zaoberať sa vážnymi podozreniami. Vyjadrenie Roberta Fica že o zotrvaní ministra výstavby a regionálneho rozvoja Štefanova rozhodne podľa výsledkov kontroly NKÚ považujeme za číry alibizmus zatváranie očí pred realitou a snahu naťahovať čas.

Vyzývame premiéra Roberta Fica aby bezodkladne navrhol prezidentovi odvolať Igora Štefanova z funkcie ministra a aby požiadal svojich koaličných partnerov Jána Slotu a Vladimíra Mečiara o verejné vysvetlenie ich majetkových pomerov.

Minulý rok sme proti politike Ficovej vlády protestovali 17. novembra a odhalili sme na Námestí slobody pred sídlom vlády Pamätník neznámeho idiota s červenou kravatou fľaškou a igelitkou ako symbolmi obmedzovania slobody prehlbujúcej sa vulgarizácie a korupcie. Tento rok protest proti politike Ficovej vlády usporiadame už 7. novembra pretože súčasné koaličné strany majú k 7. novembru zjavne bližšie ako k 17. novembru.

Stretneme sa o 17:00 na Šafárikovom námestí pred sídlom SNS. Prídeme s fľašami ktoré odnesieme na Námestie slobody aby sme pripomenuli kto nesie hlavnú zodpovednosť za nástenkový tender a ostatné škandály Ficovej vlády (program a ďalšie informácie tiež tu).

Ondrej Dostál Juraj Petrovič OKS
Martin Dinuš Vlado Filipko Občania proti totalite
Martin Horanský Alexej Dobroľubov ODM Bratislava

V Bratislave dňa 30. októbra 2009.

Súvisiace informácie:

Občania proti totalite: 7.november – protivládna demonštrácia

SME.sk/SITA: Pochod proti Ficovej vláde bude na výročie VOSR

Ondrej Dostál: Fľaškový pochod k Pamätníku neznámeho idiota

HNonline.sk/SITA: Konzervatívci organizujú fľaškový pochod proti Ficovi

SME.sk/TASR: Približne stovka ľudí nástenkou poukazovala na škandály vlády

webnoviny.sk/SITA: Fľaškový pochod OKS bol kritikou slovenskej vlády

Comments

Komentáre


Ondrej Dostál

Ondrej Dostál je sociológ, právnik a bývalý novinár. Od roku 2016 je poslancom Národnej rady SR, v tejto úlohe pôsobil aj v rokoch 2010 až 2012. Od roku 2009 do roku 2017 bol poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a od roku 2014 do roku 2018 bol poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave. Je tiež poslancom miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Od apríla 2012 je predsedom OKS.